Seredskí policajti chytili vodiča s 3,5 promile alkoholu

Seredskí policajti chytili vodiča s 3,5 promile alkoholu

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
V utorok 18. januára 2022 vo večerných hodinách seredskí policajti v obci Vinohrady nad Váhom zadržali vodiča auta Audi Q7, ktorému pri dychovej skúške namerali 1,69 mg/l alkoholu, čo je až 3,52 promile. Išlo o 37 ročného muža, ktorý jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozoval nielen seba ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. 
 
Informáciu priniela polícia SR na sociánej sieti. O niečo „triezvejšieho“ vodiča zastavili policajti v Sládkovičove, v miestnej časti Vincov Les. 39 ročný Srb v noci policajtom nafúkal bezmála 2 promile.  
 
Oboch vodičov policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných úkonov dostali obaja možnosť vytriezvieť v galantskej cele policajného zaistenia. 
Policajti vodičov obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za šoférovanie v opitosti im môže hroziť strata slobody až na 1 rok. Obaja sú riešení v tzv. supperrýchlom konaní a už o pár dní sa postavia pred sudcu.  
 
Polícia varuje vodičov, aby si opití nesadali za volant. Len v meste Sereď a jeho okolí chytili muži zákona od začiatku roka 7 účastníkov premávky pod vplyvom alkoholu. "Opätovne teda vyzývame vodičov, aby sa správali zodpovedne a pokiaľ si vypili, aby zvolili iný, bezpečný spôsob dopravy," varuje polícia. 
Seredskí policajti chytili vodiča s 3,5 promile Seredskí policajti chytili vodiča s 3,5 promile