Od pondelka 10. januára začína prezenčné vyučovanie na školách

Od pondelka 10. januára začína prezenčné vyučovanie na školách

Školstvo a vzdelávanie     Iveta Tóthová    
Tak ako na celom Slovensku aj v Seredi začína od pondelka 10. januára prezenčné vyučovanie na všetkých materských, základných aj stredných školách.
 
Školský semafor
 
Od tohto dátumu rovnako sa ako v predchádzajúcom období školy plošne zatvárať nebudú. V prípade pozitivity žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa. Rozhodnutie o zatvorení celej školy v prípade nepriaznivej situácie však môže spraviť len regionálny hygienik, napríklad pokiaľ je na škole značná časť tried v karanténe či vysoký počet nakazených osôb. Výnimku z karantény majú plne očkované osoby.
 
Rúška
 
Na školách budú podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva povinné rúška. Prekrytie horných dýchacích ciest nie je povinné pre deti v materskej škole, osoby so závažnými poruchami autistického spektra, ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím, pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov pri vzdelávaní takýchto žiakov.
 
 
Testovanie
 
Rodičia budú mať opäť k dispozícii samotesty. Minister Branislav Gröhling dôrazne  vyzýva rodičov, aby pred nástupom do škôl otestovali žiakov a aby sa žiaci ideálne testovali v prvých týždňoch 2x do týždňa. V závere roka bolo na OÚ doručených 1,5 milióna samotestov. Tento týždeň bude na OÚ doručených ďalších 1,5 milióna samotestov. Aktuálne budú mať okresné úrady k dispozícii 3 milióny samotestov pre školy, ktoré o testy požiadajú.
Celkovo už tak bolo od začiatku školského roka rozdistribuovaných 14,5 milióna samotestov pre školy na okresné úrady. Aj takto chce ministerstvo napomôcť bezpečnejšiemu prostrediu na školách.
Od pondelka 10. januára začína prezenčné vyučovanie na školách