Silvestrovské zimné plávanie

Silvestrovské zimné plávanie

Občania a občianske združenia     Iveta Tóthová    
 
Seredský spolok zimných plavcov funguje v našom meste už niekoľko rokov. Za ten čas si získal mnoho priaznivcov otužovania. Zakladateľom spolku je Roman Hanák, ktorý je vyznávačom tohto životného štýlu. Výhodou otužovania je pevné zdravie a silná imunita, čo je v dnešnej dobe veľmi dôležité. Na to, aby ste sa stali členom spolku je potrebná ale intenzívna príprava a dobrý zdravotný stav.
 
Ľadové medvede sa spoločne stretávajú najmä počas zimných mesiacov, kedy sú mínusové teploty ideálne pre plávanie v ľadových vodách Váhu. Tradíciou sa stala aj netradičná rozlúčka so starým rokom. Silvestrovské plávanie sa tentoraz konalo s plusovými teplotami.  Voda mala  +2,7°C, teplota vzduchu +13°C.  Pre otužilcov je to takmer jarné počasie. Plavci ale dúfajú, že mrazivé počasie nekončí.
 
Ak vás otužovanie zaujalo a chcete sa stať členom Seredského spolku zimných plavcov, nájdete ich osobne každý utorok a štvrtok o 16.00 hod. a v nedeľu o 11.00 hod. v seredskom kempingu. Ak nemáte odvahu, stačí ak naše ľadové medvede potešíte svojou prítomnosťou.
Silvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanieSilvestrovské zimné plávanie