Časť kaštieľa má novú strechu

Časť kaštieľa má novú strechu

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
Od 1. januára 2021 má mesto Sereď zastúpené primátorom Martinom Tomčányim podpísanú zmluvu so spoločnosťou GODY GROUP s.r.o. so sídlom v Seredi, Orechová 4790/8 na prenájom severnej časti západného krídla, vrátane zrúteného schodiska a suterénu.
 
Nový nájomca sa zaviazal zrenovovať a sprevádzkovať bývalú vináreň ako reštauráciu, priestory na poschodí chce využívať ako krátkodobé ubytovacie zariadenie, časť miestností bude slúžiť na školiace a kancelárske účely no a zrekonštruované by mali byť aj spomínané priestory v suteréne. Celkom ide o 1 381,7 m2. Nájom je dojednaný na dobu určitú do 31.12.2070.
 
Spoločnosť GODY GROUP s.r.o. už rok intenzívne pracuje na rekonštrukcii prenajatých priestorov. Nedávno bola ukončená obnova strechy nad nižšou časťou západného krídla kaštieľa. Súkromnému investorovi sa podarilo opraviť krov, kompletne vymeniť latovanie a krytinu v najpoškodenejšej časti strechy. "Ďakujeme za jeho odhodlanie a elán a tiež za spoluprácu pri prijímaní odborných rád pri riešení problémov. Prajeme nájomcovi veľa energie pri projekte obnovy kaštieľa. Tešíme sa a dúfame v oživenie prenajatej časti kaštieľa v dohľadnom čase, " informuje OZ Vodný Hrad na sociálnej sieti.
 
 
Časť kaštieľa má novú strechuČasť kaštieľa má novú strechu