Vianočnú atmosféru v meste umocní osvetlenie, stromčeky aj betlehem

Vianočnú atmosféru v meste umocní osvetlenie, stromčeky aj betlehem

Zvyky a tradície     Iveta Tóthová    
 
Sereď sa každoročne v predvianočnom období rozžiari výzdobou. Je to neklamný znak toho, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku. Hoci sa tento rok budeme musieť zaobísť bez vianočných trhov, atmosféra v meste chýbať nebude.
 
Svetelná výzdoba
 
Súčasťou príprav na obdobie Vianoc v meste  je v prvom rade inštalácia pouličného vianočného osvetlenia. Tento rok nové svetelné výzdoby dokúpené neboli, mesto rozžiaria minuloročné svetielka. Inštalácia firmou VIMONTs.r.o. z Kráľovej nad Váhom už prebehla a táto služba vyšla na 2 196 eur.
 
Vianočné stromčeky
 
Tak ako každý rok aj tento budú mesto zdobiť vianočné stromčeky. Vo štvrtok 24. 11.2021 uskutočnili pracovníci mesta výber zo štyroch ponúk od súkromných darcov, z ktorých boli vybraté dva. Jeden bude osadený na Námestí slobody a druhý pred kostolom. Mesto plánuje rozsvietiť vianočné stromčeky spolu s pouličnou svetelnou výzdobou ešte pred príchodom Mikuláša. Ďalší veľký stromček bude už tradične aj na svetelnej križovatke, ktorého rozsvietenie zrealizuje súkromná firma.
 
Betlehem
 
Ešte krajšiu a sviatočnejšiu atmosféru v meste dotvorí na Námestí slobody  drevený betlehem.  Návštevníkom bude spríjemňovať prechádzky spolu s reprodukovanou náladovou hudbou a vysvietením. Betlehem bol vlani na námestí umiestnený prvýkrát a už teraz ho môžeme považovať za symbol Vianoc v našom meste. Osadený bude pred Mikulášom.
 
Varené víno, čaj i občerstvenie vo vianočných okienkach
 
Tak ako vo väčšine miest ani v Seredi sa vianočné trhy konať nebudú. Vynaliezaví podnikatelia ale vyšli občanom v ústrety. Varené víno, čaj i občerstvenie si tak môžete vychutnať v tzv.  vianočných okienkach. Pouličný predaj zatiaľ spustila reštaurácia AB na ul. D.Štúra a onedlho tak učiní aj ďalšia súkromná prevádzka na ulici M.R.Štefánika, ktorej originálnu výzdobu uvidíte už zdiaľky. 
 
Vianočnú azmosféru v meste umocní osvetlenie, stromčeky aj betlehemVianočnú azmosféru v meste umocní osvetlenie, stromčeky aj betlehemVianočnú azmosféru v meste umocní osvetlenie, stromčeky aj betlehem