"Samotná pieseň má veľkú výpovednú hodnotu," hovorí Natália Kóšová o svojom novom videoklipe

"Samotná pieseň má veľkú výpovednú hodnotu," hovorí Natália Kóšová o svojom novom videoklipe

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
Natália Kóšová je talentovaná speváčka a herečka. Účinkuje v muzikáloch, venuje sa dabingu a vystupuje na podujatiach. Pochádza zo Serede a je vnučkou hudobníka Jaroslava Červenku.
 
O Natálii sme v minulosti priniesli rozsiahli rozhovor, ktorý nájdete v archíve novín.  Pred niekoľkými dňami verejnosti predstavila svoj nový videoklip pod názvom “Bez teba nie”. Ide o slovenskú cover verziu na pieseň Never enough z filmu The Greatest showman. Originál skladbu spieva Loren Allred.  Natália pieseň prespievala geniálne. Do slovenskej verzie vložila cit i dušu.
 
Prečo padlo rozhodnutie natočiť klip na práve túto skladbu Natália hovorí: „ Pieseň Never Enough, je moja veľká srdcovka. Má silný text, famóznu hudbu a v podaní Loren Allred, neskutočnú emóciu. Film The Greates Showman vo mne tiež zanechal veľa pocitov. Snáď všetky skladby, ktoré vo filme sú, sa mi páčia. Skladba Never Enough vo mne ale zanechala niečo viac. Keďže postupne začínam tvoriť aj svoju vlastnú hudbu, napadlo mi, že ešte predtým ako vydám niečo svoje, by som chcela nahrať túto pieseň a ak to bude zaujímavé, spraviť k nej aj jednoduchý videoklip v štúdiu. Keď som s týmto nápadom prišla za Peťkom Kučerom, bol nadšený. Hneď ho napadlo mnoho verzií ako ešte trošku tú pieseň prerobiť. V tom sa mi naskytla aj príležitosť na slovenský text."
 
Text v slovenskom jazyku napísal Zoro Laurinc, ktorý ponechal zmysel piesne rovnaký s originálom. Hudba sa oproti pôvodnej verzii mierne odlišuje a to vďaka Petrovi Kučerovi. No stále je krásna a každého chytí za srdce. Klip bol natočený v Content Factory.  Ako prebiehala práca v štúdiu nám Natália povedala: "Keď pán Laurinc napísal text, ktorý sa mi mimochodom veľmi páči, hneď sme začali nahrávať. Skladbu sme nahrávali a prehrávali určite viac ako 5x. Bola už hotová a stále som tam našla niečo, čo som chcela prerobiť. Až sme prišli do verzie, ktorú už počúvate aj vy. Priznám sa, že sme na tej skladbe robili tak veľa, akoby to bola moja vlastná. Mali sme niekoľko debát a rozhovorov ako to spraviť lepšie, aký nastroj pridať, čo ubrať, aký spevácky výraz použiť, aby to bolo čo najautentickejšie a najpríjemnejšie na počúvanie. Je za tým kus práce nás všetkých. Preto sa teším, že zatiaľ máme naozaj krásne ohlasy na skladbu Bez Teba Nie."
 
Videoklip je natočený v interiéri štúdia a účinkujúcou je iba samotná speváčka. Natália vysvetľuje, prečo je klip natočený takýmto spôsobom: "Táto pieseň má v sebe veľa emócií. Každý z nás sa v nej nájde, či sa jedná o lásku, rodinu, prácu, či čokoľvek iné. Každý z nás má niečo, bez čoho si nevie svoj život predstaviť. Samotná pieseň má veľkú vypovednú hodnotu, preto som sa rozhodla urobiť videoklip veľmi jednoduchý a v štúdiu. Spolu s Jožkom Antálkom, ktorý točil videoklip, sme sa rozprávali, aké pozadie či svetlá budú najideálnejšie. Jožko všetko vymyslel, tak aby to na kamere vyzeralo úžasne. Myslím si, že to sa aj podarilo." 
 
 
 
" width="100%">
 
\