Krádež na železničnej stanici. A priamo pod kamerami...

Krádež na železničnej stanici. A priamo pod kamerami...

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
V uplynulých dňoch prijali príslušníci Mestskej polície v Seredi oznam o krádeži bicykla na železničnej stanici. Majiteľka ho mala riadne uzamknutý a  páchateľ bicykel odcudzil rovno pod kamerami. Po páchateľovi začala MsP okamžite pátrať, nakoľko mali príslušníci kamerové záznamy s pred železničnej stanice ako neznáma osoba odchádzala na predmetnom bicykli.
 
Počas dňa bolo pátranie s nulovým výsledkom. Operátori kamerového systému osobu spozorovali až v nočných hodinách na ulici Ľ.Podjavorinskej. Hliadka MsP sa presunula na túto ulicu, kde osobu stotožnila.  Táto pri vypočúvaní uviedla, že bicykel zakúpila od ďalšej neznámej osoby na železničnej stanici.
 
O udalosti ďalej informoval zástupca náčelníka Peter Sokol:   „Páchatelia krádeže bicykel v ten deň previezli do obce Pata spôsobom, že si objednali taxík , bicykel naložili a odviezli z mesta. Po vypočutí podozrivých bol bicykel dovezený späť na MsP a na druhý deň vrátený majiteľke. Páchatelia prebývali v nájme na ul. Podjavorinskej, ale jeden z páchateľov mal trvalý pobyt v Pate. Po vzhliadnutí ďalších kamerových záznamov z priestorov železničnej stanice bolo preukázané, že muž pomocou kliešťov prestrihol zámok a žena bicykel z miesta odcudzila. Na základe týchto dôkazov, svoju vinu uznali a obom boli uložené pokuty. "
 
Množstvo kamier v Seredi opäť ukázalo svoje opodstatnenie. Aj vďaka nim sa darí odhaľovať rôzne priestupky a páchateľov spravodlivo potrestať.
Krádež na železničnej stanici. A rovno pod kamerami...Krádež na železničnej stanici. A rovno pod kamerami...Krádež na železničnej stanici. A rovno pod kamerami...Krádež na železničnej stanici. A rovno pod kamerami...