Záchrana muža pred plánovanou samovraždou

Záchrana muža pred plánovanou samovraždou

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Minulý týždeň boli príslušníci Mestskej polície v Seredi požiadaní zo strany štátnej polície  o súčinnosť pri nájdení osoby, ktorá chcela spáchať samovraždu v objekte bývalej Niklovej hute.  Podľa RTV Krea, ktorá reportáž priniesla, bolo preverovaním zistené, že sa jednalo o muža vo veku približne 30 rokov, ktorý si chcel vziať život v jednej zo starých budov nachádzajúcich sa v areáli.
 
Hliadka mestskej polície sa okamžite presunula do areálu Niklovej huty. Za ňou nasledovala hliadka OO PZ zo Šoporne. Následne sa spustilo pátranie po dotyčnej osobe, no s negatívnym výsledkom. Pri odchode som spozoroval osobu ako čupí v kríkoch a schováva sa pred autami. Po vystúpení z vozidla sme zistili, že sa jedná o osobu, ktorá zodpovedala popisu,"  uviedol príslušník MsP Martin Kollár.
 
Náčelník Mestskej polície v Seredi Ladislav Fabo ďalej pre RTV Krea povedal: „Ďalším preverovaním bolo zistené, že sa jednalo o osobu - mladého muža z mesta Sereď. Mal pri sebe spísanú poslednú závet, zalaminovanú vo fólii. Následne sa príslušníci PZ za prítomnosti hliadky MsP pýtali osoby, či si chcela ublížiť. Táto osoba uviedla, že áno ale nestihol som."
 
Spoločnou akciou sa mužom zákona podarilo zachrániť život osobe, ktorá zrejme nevidela iné východisko zo svojej situácie ako spáchať samovraždu. „Veľmi si cením prístup hliadky, nakoľko zodpovedne preverili uvedenú udalosť a mladého muža našli. Vysoko hodnotím ich služobnú činnosť, " uzavrel prípad náčelník MsP  L. Fabo.
 
zdroj: RTV Krea
 
Záchrana muža pred plánovanou samovraždou