Pozvánka na výstavu historických vozidiel a vojenskej techniky

Pozvánka na výstavu historických vozidiel a vojenskej techniky

 
Klub vojenskej histórie Vozdušno desantnych vojsk – Dinka, nezisková organizácia Pro Memoria Veteranorum – Sereď a Oldtimer muzeum Sereď v spolupráci s Mestom Sereď Vás srdečne pozývajú na Medzinárodné stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej techniky pod názvom Mier a sloboda 2021 – Od Váhu k Tatrám.
 
Termín podujatia: 23. – 24.7.2021
 
Zameranie a účel podujatia: prezentácia a propagácia histórie Armády SR a historických vozidiel verejnosti. Spomienka na obete II. svetovej vojny a SNP. Pripomenutie si dôležitosti činnosti Slovenských ženistov, ktorí aj v čase mieru pomáhajú už desaťročia na rôznych mierových misách po celom svete. Pripomenutie si histórie Vojenského útvaru 8006, 8216 – Sereď, ako významnej súčasti histórie mesta Sereď. Príprava na filmovanie krátkych dokumentov o historickej technike, II. svetovej vojne a práci záchranných zložiek. Prezentácia činnosti klubov zberateľov historických vozidiel a techniky, prezentácia činnosti dobrovoľných hasičov a záchranných zložiek.
 
Účastníci podujatia: vojnoví veteráni, zberatelia historických vozidiel a historickej vojenskej techniky, kluby vojenskej histórie, dobrovoľní hasiči.
 
Program:
 
piatok 23.7.2021
 
12:00 – 12:45 uctenie si obetí II. svetovej vojny pri pamätníku na Námestí slobody v Seredi
13:00 – 13:30 „spanilá jazda“ – presun historických vozidiel mestom Sereď
od 14:00  hodiny sa môžu obyvatelia prísť pozrieť na historické vozidlá a techniku, ktorá sa bude nachádzať pri „Kolene“ za hrádzou.
 
sobota 24.7.2021
 
14:00 – 17:00 prezentácia a ukážky pre verejnosť. Prezentácia činnosti klubov zberateľov historických vozidiel a techniky, prezentácia činnosti dobrovoľných hasičov a záchranných zložiek, výmena skúsenosti z oblasti zberateľstva historických vozidiel a dokumentovania technickej histórie. 
Pozvánka na stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej technikyPozvánka na stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej technikyPozvánka na stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej technikyPozvánka na stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej technikyPozvánka na stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej techniky