Benefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľa

Benefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľa

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Občianske združenie Vodný hrad a Mestské múzeum v Seredi zorganizovali na piatok 16. júla benefičný koncert, ktorého výťažok  bude použitý na obnovu renesančného portálu kaštieľa v Seredi.
 
Na pódiu vystúpili speváčka Petra Sabová, klavíristka Daniela Belancová a Galantské saxofónové kvarteto. Podujatie sa konalo v priestoroch múzejnej záhrady a návštevníci prispeli do zbierky nielen zakúpením vstupenky ale aj dobrovoľnou finančnou čiastkou.  Keďže sa jednalo o benefičný koncert, účinkujúci vystúpili bez nároku na honorár.
 
Predseda OZ Vodný hrad Rastislav Petrovič a podpredsedníčka Martina Hilkovičová oboznámili obecenstvo s cieľom zbierky, ktorá bola pod názvom Otvárame hradnú bránu vyhlásená ešte v roku 2019.  Prispieť do nej mohli občania dvoma spôsobmi a to prevodom na účet alebo v hotovosti do pokladničiek. Cieľová rozpočtovaná suma na obnovu kamenného portálu kaštieľa v Seredi je 17 686 eur.  Platnosť zbierky končí 21. júla 2021.
 
Renesančný portál bol súčasťou tretej hradnej brány Šintavského hradu - Seredského kaštieľa. Postavený bol po roku 1600 počas rozsiahlej prestavby hradu na protitureckú bastiónovú pevnosť, realizovanú grófom Stanislavom Thurzom a jeho manželkou, grófkou Annou Rozinou Listiusovou.
Benefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľaBenefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľa