Úspech BK Lokomotíva Sereď: kadetky získali titul MAJSTERIEK SR, kadeti sú VICEMAJSTRAMI

Úspech BK Lokomotíva Sereď: kadetky získali titul MAJSTERIEK SR, kadeti sú VICEMAJSTRAMI

Šport     Iveta Tóthová    
 
Basketbalový klub Lokomotíva Sereď opäť zaznamenáva jeden úspech za druhým: „Nesmierne nás teší, že napriek nepríjemnostiam, ktoré poznačili túto sezónu (nemožnosť 5 mesiacov trénovať) sme sa mohli opäť dostať na palubovky. Počas dlhej prestávky to naše hračky a hráči nevzdali, neustále plnili individualne tréningové plány, stretávali sa s našimi trénermi na online tréningoch, pracovali na sebe a robili všetko preto aby sa po návrate na palubovky mohli opäť porovnávať s najlepšími družstvami na Slovensku. Po obnovení sezóny sme sa pustili s chuťou do všetkých zápasov a bolo vidieť, že máme radosť z toho, že sme opäť v telocvični. Išli sme od zápasu k zápasu a užívali si každý moment na palubovke. Naše snaženie nebolo márne, čoho výsledkom je aj fakt, že opäť patríme medzi najlepšie kluby na Slovensku !“
 
 
Prvé dni prázdnin patrili basketbalovým turnajom Majstrovstiev SR kadetiek a kadetov U17 2020/21. Kým kadetky odohrali zápasy vo Zvolene, kadeti si to rozdali vo Svite. Družstvá počas finálových turnajov  po dlhom čase mohlo povzbudzovať aj obecenstvo, ktoré bolo prítomné za predpokladu splnenia podmienok pre vstup a účasť na hromadnom športovom podujatí, vyplývajúcich z opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR.
 
Niekoľkodňové napínavé zápasy medzi družstvami skončili pre SEREĎ viac ako pozitívne.
 
KADETKY U17 BK Lokomotíva Sereď sa stali majsterkami Slovenska pre rok 2021.  Vo finálovom zápase si to rozdali s MBK Stará Turá – BK Lokomotíva Sereď 50:52 (29:24)
 
KADETI U17 zo Serede  obsadili na majstrovstvách krásne druhé miesto a stali sa vicemajstri Slovenskej republiky 2021.  Majstrami Slovenska sa stali kadeti Interu Bratislava,  keď vo finále zdolali pomerom 103:82 Sereď.
 
Všetkým srdečne blahoželáme ! 
Úspech BK Lokomotíva Sereď: kadetky získali titul MAJSTERIEK SR, kadeti sú VICEMAJSTRAMI