Výstava fotografií s názvom: "Okamihy, ktoré vidím ja"

Výstava fotografií s názvom: "Okamihy, ktoré vidím ja"

Umenie a literatúra     Iveta Tóthová    
 
V priestoroch Oldtimer múzea v Seredi bola od 26. júna sprístupnená fotografická výstava Michala Dingu  s názvom " Okamihy ktoré vidím ja".
 
Michal Dinga je Seredčan a fotografovaniu sa venuje od roku 2010. Ako sám povedal prvý kontakt s fotografiou mu sprostredkoval Anton Pančík, ktorý bol vtedy členom dnes už zaniknutého fotoklubu Váh.
 
Výstava nie je tematicky vymedzená. Snímky zobrazujú  prírodu, ľudí, budovy aj vesmír. Jednoducho okamihy, ktoré v danom momente Michal zachytil na svoj fotoaparát. Autor verejnosti vysvetlil, akú techniku používa: „ Prvé moje fotografie vznikali zrkadlovkou Olympus, potom mojou prvou zrkadlovkou Canon EOS 550D. Teraz fotím na bezzrkadlovku Canon EOS R, na ktorom mám najradšej nasadený objektív Tamrom 35mm, ktorý je jednoducho fantastický a perspektíva, ktorú mi pri fotografovaní ponúka mi zo všetkých objektívov vyhovuje najviac. Rád ešte používam Canon EF 85mm a Canon 70-200mm, na fotenie „mliečnej dráhy“, krajiniek a bleskov zväčša nasadím širokáč Canon 16-35mm.“
 
Michalove fotografie sú naozaj fantastické. Veď zachytiť na fotoaparát napríklad krásy vesmíru si vyžaduje naozaj skúsenosti a odbornosť. Ani prírodu nie je jednoduché zvečniť objektívom. Nájsť vhodné miesto alebo objekt, správne svetlo, uhol a vzdialenosť dokáže iba fotograf s citom a talentom. „Moje vysnívané miesto na fotenie je Island. Ponúka asi všetko, čo by som chcel ja ako fotograf zachytiť. Krásne panorámy úžasnej krajiny a dych berúcu nočnú oblohu s polárnou žiarou...toto je zatiaľ môj nesplnený sen,"  prezradil Michal na záver.
 
Výstava je sprístupnená verejnosti do konca júla. Spolu s fotografiami si môžete v múzeu prezrieť aj vystavené historické vozidlá a motocykle.
Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: Výstava fotografií s názvom: