Osoba je podozrivá z krádeže bicyklov v Seredi. Polícia prosí o pomoc pri jej stotožnení

Osoba je podozrivá z krádeže bicyklov v Seredi. Polícia prosí o pomoc pri jej stotožnení

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Mestská polícia v Seredi prosí občanov o pomoc pri stotožnení osoby, ktorá je podozrivá z krádeže dvoch bicyklov. Tie mali byť dcudzené v pondelok 21. júna z okolia predajne Kauflandu na Cukrovarskej ulici.
 
Ak ste muža na fotografiách spoznali alebo v prípade akýchkoľvek informácií o podozivom, kontaktujte mestskú políciu na telefónnom čísle 031/789 25 41.
 
Venujte zvýšenú pozornosť pri uzamykaní svojich bicyklov. Nesprávne zamknutie je jedným z hlavných dôvodov, prečo sú zlodeji úspešní pri ich krádežiach.
Experti radia, že prvým krokom  pri zabezečšní Vášh bicykla je výber správneho zámku. Najľahšími na prekonanie sú lankové zámky, ťažšie sa už prekonávajú reťazové zámky či zámky typu podkova, prípadne rôzne ich kombinácie  Bicykel vždy zamknite o pevný objekt, cez ktorý ho nie je možné zdvihnúť . Na odloženie zamknutého bicykla si vyberte dobre osvetlené miesto s množstvom ľudí. Uistite sa, že Váš zámok nemôže byť prestrihnutý alebo prerezaný. Podľa odborníkov je najdôležitejšie uzamknúť najprv rám, potom zadné koleso, a nakoniec predné koleso. Zámok poriadne utiahnite, čím menej priestoru ostane v U-zámku alebo reťazi, tým ťažšie bude pre zlodejov použiť svoje nástroje.
 
foto: bezpečnostná kamera MsP
Táto osoba je podozrivá z krádeže bicyklov v Seredi. Polícia prosí o pomoc pri jej stotožneníTáto osoba je podozrivá z krádeže bicyklov v Seredi. Polícia prosí o pomoc pri jej stotožnení