Pozvánka na predĺžený víkend v mestskom múzeu

Pozvánka na predĺžený víkend v mestskom múzeu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Mestské múzeum v Seredi si počas nasledujúcich dní pripravilo pre návštevníkov zaujímavé podujatia, ktoré sa oplatí navštíviť. Na svoje si prídu milovníci umenia aj histórie, súčasťou bude aj hudobná produkcia a pre deti je naplánované divadielko.
 
 
SEREDSKÁ PALETA  
 
Mestské múzeum v Seredi Vás srdečne pozýva na 4. ročník výstavy umeleckých diel výtvarníkov zo Serede a okolia pod názvom SEREDSKÁ PALETA.       V galérii Mestského múzea v Seredi od 25. júna budú vystavené umelecké diela neprofesionálnej tvorby 16 výtvarníkov zo Serede a okolia.
 
Výstava bude sprístupnená od 25. júna 2021 a potrvá počas leta do 25. augusta 2021. Vernisáž výstavy s autormi sa uskutoční vo štvrtok 24. júna 2021 o 17.00 hod. Hudobným hosťom na otvorení výstavy bude speváčka a herečka Petra Sabová.
 
VÍKEND OTVORENÝCH PARKOV A ZÁHRAD – odovzdávanie vedomostí
 
Mestské múzeum v Seredi sa do celoslovenského kultúrno-vzdelávacieho podujatia Víkendu otvorených parkov a záhrad po prvýkrát zapojilo v roku 2016. Aj v tomto roku 2021 pozýva návštevníkov spoznávať kultúrne hodnoty historickej lokality bývalej seredskej fary a záhrady, dnes budovy Mestského múzea a Múzejnej záhrady.
 
Prehliadky pod názvom História a zeleň v Múzejnej záhrade s odborným výkladom sú naplánované v sobotu 26. júna o 10,00, 14,00 a 16,00 hod.
 
Rodinám s deťmi je venovaná Rodinná nedeľa v Múzejnej záhrade, bude odohrané divadelné predstavenie O Emulienke v podaní Teatra Pimprla, ktoré sa uskutoční 27. júna o 16.00 hod. Toto divadelné predstavenie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia. Po predstavení je pripravená pre deti ešte tvorivá dielňa pod názvom Emulienka a zvieratká. V prípade nepriaznivého počasia sa nedeľný program uskutoční v priestore múzea.
 
 
Pozvánka na predĺžený víkend v mestskom múzeu