Raňajky pre cyklistov

Raňajky pre cyklistov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Občianske združenie Mám rád cyklistiku pripravilo aj tento rok pre cyklistov v rámci celoslovenskej kampane  Do práce na bicykli podujatie s názvom RAŇAJKY PRE CYKLISTOV.
 
„Stalo sa každoročnou tradíciou, že pripravujeme pre všetkých okolo idúcich cyklistov chutné raňajky a občerstvenie. Vnímame to ako podporu aj poďakovanie za to, že využívajú svoje bicykle na pohyb po meste,“ povedal Erik Štefanek zo združenia a pokračuje: "Privítali a občerstvili sme takmer stovku cyklistov, idúcich do či z práce, na nákup alebo len tak, v rámci športovania. Zaznamenali sme tak rekordný počet účastníkov, čo nepochybne znamená rastúci záujem o cyklistiku v našom meste ako o zaujímavú a efektnú formu dopravy. Podujatím sme zároveň chceli podporiť aj národnú kampaň Do práce na bicykli, do ktorej je aj tento rok zapojené naše mesto s rekordnou účasťou až 105 cyklistov."
 
Raňajky boli podávané v blízkosti svetelnej križovatky vo štvrtok 17. júna v čase od 5:30 do 8:00 hodiny. Občerstvenie sa podávalo úplne zdarma.  Stačilo si ráno vziať bicykel a spraviť si krátku zastávku pri stánku. Pripravené bolo čerstvé pečivo, ovocie, oblátky, sušienky, ovocné šťavy a minerálky.
 
Okrem raňajok boli cyklisti informovaní aj o dianí v Seredi  v oblasti cyklistiky. Napríklad o plánovanej výstavbe cyklocesty naprieč mestom, výstavbe krytých stojísk na bicykle, alebo pokračovaní cyklotrasy smerom na Šulekovo.
Raňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistovRaňajky pre cyklistov