Mestský úrad zisťuje pôvod betónového kvetináča. Poradíte nám?

Mestský úrad zisťuje pôvod betónového kvetináča. Poradíte nám?

Zaujímavosti     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta    
Začiatkom júna občanov Serede zaujímal betónový kvetináč medzi kostolom a budovou mestského úradu Sereď. Niektorým sa nepáčil, iným sa páčil. Na otázky mestský úrad Sereď občanom obratom odpovedal a dnes túto odpoveď Seredské novinky prinášajú aj verejnosti:
 
„Betónový kváder s kvetináčom, ktorý máte na mysli, sa na tomto mieste nachádza niekoľko desiatok rokov. Bohužiaľ, neviem Vám zistiť informáciu, kto a kedy ho tam umiestnil. Daňoví poplatníci mesta sa preto na jeho zriadení ani údržbe za ostatných minimálne 30 rokov nepodieľali.
Je pravdepodobne pozostatkom predchádzajúcej skulptúry. Nakoľko jej aktuálnu kvetinovú výzdobu nezabezpečuje ani mesto Sereď, ani RK farský úrad Sereď, do jeho skrášlenia sa pravdepodobne zapájajú dobrovoľníci z nášho mesta.
 
V tejto súvislosti si Vás,  pán (obyvateľ mesta, ktorý na to upozornil), aj ostatných občanov mesta, dovoľujem poprosiť o spoluprácu. Ak disponujete niekto informáciami, ktoré by mestu mohli dopomôcť k identifikovaniu pôvodu tejto skulptúry, budem Vám za ne vďačná. Vopred ďakujem za pomoc. S pozdravom, Ing. Zuzana Slahučková, Referent komunikácie MÚ a projektov mesta,". 
 
Zdroj foto: https://www.seredonline.sk/2021/06/01/dalsi-architektonicky-skvost-v-meste-sered/ 
Mestský úrad zisťuje pôvod betónového kvetináča. Poradíte nám?