Tragická smrť 13-ročného chlapca vo Váhu

Tragická smrť 13-ročného chlapca vo Váhu

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
K tragickej udalosti došlo v pondelok 7. júna v časti Varov Šúr neďaleko Šúroviec. 13 ročný Mário Bihári odišiel  okolo 15:20 hodine z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh. Krátko po 17:00 h sa mal dostať do vody a kde ho strhol prúd. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho 39 ročného muža, ktorý sa im Mária snažil pomôcť nájsť. Ihneď volali na tiesňovú linku 112. Po chlapcovi začalo intenzívne pátranie, ktorého sa zúčastnili policajti, hasiči, ako aj viacerí dobrovoľníci.
 
Hľadať pomáhali aj hasiči zo Serede
 
Na udalosť boli vyslané hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Serede s 11 príslušníkmi a 6 kusmi techniky. Po príchode na miesto jednotka okamžite spustila do rieky motorový čln, ktorý začal s prehľadávaním úseku od obce Varov Šúr až po Sereď. Prehľadávanie prebiehalo aj z vodnej hladiny v neoprénových oblekoch a taktiež aj z brehu rieky prostredníctvom hasičov z dobrovoľného hasičského zboru obce Šúrovce a hasičskej štvorkolky. K udalosti dorazil aj sanitný automobil hasičskej záchrannej služby a taktiež technika občianskeho združenia Rescue Malé Karpaty. Keďže tok rieky Váh bol veľmi silný a zotmelo sa, záchranné  práce museli byť ukončené a pokračovali na druhý deň.
 
 
Telo bolo nájdené 7 km od udalosti
 
V utorok 8.júna krátko po 8.30 h zahájili záchranné zložky opätovne pátraciu akciu po nezvestnom Máriovi. Krátko na to ohlásili pátrači, ktorí prepátravali vo vzduchu vrtuľníkom z letky MV SR, že chlapec bol nájdený bez známok života približne 7 km od nešťastnej udalosti, v časti zvanej Šintavské Bane.
 
Polícia varuje
 
Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov ale aj detí, ktoré vedia plávať.
 
Informácie boli poskytnuté KR PZ Trnava a KR  HaZZ Trnava.
Tragická smrť 13-ročného chlapca vo VáhuTragická smrť 13-ročného chlapca vo VáhuTragická smrť 13-ročného chlapca vo Váhu