Pomôžte škole získať zdarma ovocie a zeleninu na celý školský rok

Pomôžte škole získať zdarma ovocie a zeleninu na celý školský rok

Školstvo a vzdelávanie     Iveta Tóthová    
 
Obchodný reťazec Kaufland spustil už tretí ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorý podporuje medzi školákmi konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny.
Toho nikdy nie je dosť a zvlášť u detí je pravidelný prísun ovocia a zeleniny veľmi dôležitý. Zabezpečiť ich pravidelný prísun však nemusí byť pre každého rodiča jednoduché. A aj to bolo jedným z dôvodov, spustiť zaujímavý a zdraviu prospešný projekt Čerstvé hlavičky.
 
Spoločnosť Kaufland má na Slovensku 70 predajní a pre každú jednu z nich hľadá jednu partnerskú základnú školu. Do súťaže sa tento rok prihlásilo až 258 základných škôl, ktoré zabojujú o zdravý balíček pre každého žiaka zdarma na celý školský rok 2021/2022. Medzi nimi nechýba ani Základná škola Juraja Fándlyho zo Serede. Tá v projekte Čerstvé hlavičky zvíťazila už dvakrát po sebe. Vyhrať škole  po tretíkrát a tým získať zdravé balíčky pre deti môžete hlasovaním pomôcť aj Vy. Ovocie alebo zelenina budú dodávané škole každý týždeň pre všetkých žiakov školy v množstve 200 gramov na žiaka.
 
Ako hlasovať ?
 
Najprv sa musíte zaregistrovať a to cez Facebook, cez Google Account alebo cez e-mail. Hlasujúci bude následne vyzvaný na zadanie telefónneho čísla, na ktoré mu bude zaslaná overovacia SMS s vygenerovaným kódom. Po zadaní správneho kódu sa registrácia dokončí. Po dokončení registrácie hlasujúci udelí hlas škole, ktorú si zvolí. Odoslaný hlas sa danej škole ihneď pripočíta, prepočíta koeficientom a poradie sa na stránke v reálnom čase upraví.
 
Čo znamená koeficient ?
 
Aby boli zabezpečené rovnaké šance pre všetky zaregistrované školy, odovzdané hlasy sa prepočítavajú tzv. koeficientom. To znamená, že počet odovzdaných hlasov sa delí počtom žiakov danej školy a vynásobí sa 1000.
 
Kde a kedy hlasovať ?
 
Hlasovať môžete kliknutím na tento odkaz: Čerstvé hlavičky  v termíne  do 23. 6. 2021. Každý deň môžete vybranej škole odovzdať jeden hlas.  
Pomôžte škole získať zdarma ovocie a zeleninu na celý školský rok