Hudobníčka Lívia Doležalová natočila videoklip so scenériou v Seredi

Hudobníčka Lívia Doležalová natočila videoklip so scenériou v Seredi

Hudba, tanec a spev     Iveta Tóthová    
Lívia Doležalová pochádza z obce Dvorníky. Ako malá chodila na hodiny klavíra, ale sama hovorí, ze to bolo skôr z donútenia. Nikdy nemala sen stať sa hudobníčkou, až kým nechytila do rúk gitaru. Bola to láska na prvý pohľad.
 
Keď sme sa Lívii opýtali, čo pre ňu znamená hudba, odpovedala: „Jednoznačne lásku. Vo väčšine mojich skladieb ju vyrozprávam a posielam ďalej. A hudba je aj vyjadrenie. Je to krásny pocit, keď ľudia počúvajú, čo chcem svojimi skladbami povedať a ešte sa im to aj páči.“
 
Jej najnovšia skladba s názvom „Púšťam ťa“ vznikla doslova za niekoľko minút. „Patrím medzi citlivé umelecké duše, ktoré tvoria v najťažších obdobiach svojho života. A práve v takom období vznikla skladba. Smutný rozchod, odlúčenosť, Covid v rodine...toto všetko som potrebovala dostať zo seba von a zrazu vznikla pesnička,“ vysvetľuje Lívia.
 
S bývalým spolužiakom Pierrom Lexis Fabom zo Serede k piesni natočili krásny videoklip, ktorý mal premiéru 5. mája na Youtube. Kameraman Pierre Lexis Fabo nie je našim čitateľom neznámy. V našich novinách sme ho predstavili ako autora niekoľkých úspešných projektov. Je režisérom, ktorý má už na svojom konte aj krátke filmy či videoklipy a je zakladateľom Lexis Production. Spolupracoval so známymi slovenskými hudobníkmi ako Peter Lipa, Sima alebo s kapelou Smola a hrušky.
 
Ako povedal, pre Líviin videoklip hľadal vhodné miesto kde by mohli vzniknúť krásne zábery, ktoré by vystihli atmosféru skladby. Inšpiráciu našiel v rodnej Seredi, kde je miesto s práve rozkvitnutou sakurou. Keďže tento strom takto krásne kvitne len chvíľu, na natočenie videoklipu nemali veľa času.
Druhú scenériu sa rozhodli natočiť na poli repky olejnej pred obcou Vinohradmi nad Váhom. Hoci nakrúcanie sprevádzal studený vietor, na záberoch to vôbec nie je vidieť. Práve naopak. Výsledkom je príjemná skladba, do ktorej sa stačí započúvať a nechať sa unášať na nostalgických vlnách Líviinej hudby. "Ak ste si v mojej skladbe našli aj kúsok toho vášho príbehu, prajem vám, aby každý jeden z tých príbehov skončil šťastne," s úsmevom končí speváčka  rozhovor.
 
Hudobníčka Lívia Doležalová natočila videoklip so scenériou v Seredi