Hlásenie zo Smeťobrania: Kukučínova a Novomestská sú vyčistené!

Hlásenie zo Smeťobrania: Kukučínova a Novomestská sú vyčistené!

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta    
Mesto Sereď vyhlásilo ku Dňu Zeme dvojtýždňové Smeťobranie. Jeho cieľom sú čisté sídliská a príroda Serede.
Smeťozberači už stihli vyčistiť Kukučínovu ulicu a tiež časť sídliska na Novomestskej ulici. Čistenie prírody v okolí Váhu si vzali pod palec detičky s pani učiteľkami z MŠ D. Štúra. 
 
"Naša dcéra Sofinka Sedmáková začala so zberom odpadu už minulý týždeň a podarilo sa jej dokopy s maminkou a neskôr s kamarátkou Amálkou vyzbierať spolu 13 vriec odpadu. V uvedenej aktivite chce aj naďalej pokračovať, pretože sa jej nepáči chodiť po meste, kde ľudia len tak bezohľadne odhadzujú odpadky mimo smetných košov. Verí, že sa k nej pridá čo najviac ľudí a pomôžu "vyčistiť" toto mesto," napísal otec šikovnej a múdrej Sofie z Kukučínovej ulice.
 
"Akcia dopadla na výbornú, keďže sa k nám pridalo kopec detí a veľmi nám pomohli. Boli to Ninka, Emka, Samko, Maroško, Biba, Bobo, Tomas," napísala pani Janka Nagyová, ktorá upratovanie na Novomestskej perfektne zorganizovala. 
 
ĎAKUJEME VÁM!!!
 
Smeťobranie v Seredi je vyhlásené od 22. apríla do 9. mája, kedy bude mestský úrad zabezpečovať zvoz vriec s odpadom od nahlásených kontajnerových stojísk. Pošlite nám informáciu, kde ste vrecia nechali, svoj kontakt a môžete aj svoju smeťozberačskú fotku na smetobranie@sered.sk. Za dobrú prácu pre našu planétu Zem dostanete dobrý pocit a k tomu ekologický darček od mesta Sereď.
 
Deň Zeme je o nás
Nielen zberom odpadkov sa dá osláviť Deň Zeme. Naša matka Zem nám poskytuj domov, vodu, vzduch, jedlo, zeleň, priestor na život a nekonečné možnosti na tvorenie. Našej planéte preto môžeme pomôcť aj tým, že si uvedomíme, kde plytváme jej zdrojmi. Možno je to jedlo, voda, nákupy čohokoľvek. Možno mrháme časom, príležitosťami, alebo talentom na dobré veci. Začať musí každý od seba. 
 
Hlásenie zo Smeťobrania: Kukučínova a Novomestská sú vyčistené! Hlásenie zo Smeťobrania: Kukučínova a Novomestská sú vyčistené! Sídlisko na Kukučínovej upratala Sofia s kamarátkou Amálkou. Ďakujeme rodičom šikovných dievčat! Smeťobranie na KukučínovejSmeťobranie na NovomestskejSmeťobranie na NovomestskejSmeťobranie na NovomestskejSmeťobranie na NovomestskejSmeťobranie na NovomestskejSmeťobranie na Novomestskej