Na Fándlyho ulici vznikne ihrisko z agátového dreva

Na Fándlyho ulici vznikne ihrisko z agátového dreva

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta    
Deti zo sídliska Fándlyho sa konečne dočkajú nového ihriska. Po dlhom čase, kedy boli z ihriska hracie prvky postupne odstraňované, zabezpečilo mesto jeho kompletnú rekonštrukciu.
 
Trávnaté plochy a ihrisko na obľúbenom zelenom sídlisku boli silno poškodené ešte v roku 2019 zemnými prácami, keď sa rekonštruovali okruhy kotolní. Mesto postupne demontovalo aj niekoľko hracích prvkov, ktoré už nespĺňali predpísané normy a do nových preliezok takmer neinvestovalo.  Pred niekoľkými dňami zmizli aj posledné hojdačky a obľúbený detský domček.
 
Vyrábajú sa agátové preliezky
Včera celú plochu zarovnal bager a robotníci pripravili terén na budúce osadenie nových hracích prvkov. „Na Fándlyho ulici vznikne nové detské ihrisko z agátového dreva, jednotlivé komponenty sú práve vo výrobe. Ešte v priebehu mesiaca máj budú aj osadené a mestu Sereď odovzdané do užívania,“ uviedla Zuzana Vohláriková, vedúca oddelenia životného prostredia v Seredi.
 
Dve detské ihriská daruje mestu známa spoločnosť
„S firmou, ktorá realizovala v roku 2019 rozkopávky pri výmene tepelných rozvodov, sme pri preberaní stavby dohodli, že nám v prípade osadenia nového detského ihriska pomôže. Svoj sľub dodržala a terénne úpravy na sídlisku urobila. Dodávku ihriska zabezpečuje a financuje sponzor. O rozsahu spolupráce budeme informovať po úspešnom dokončení ihriska,“ vysvetlil primátor mesta Martin Tomčányi. Dodal, že z mimorozpočtových zdrojov bude financované aj ďalšie kvalitné agátové ihrisko, ktoré čoskoro vyrastie aj na Cukrovarskej ulici medzi výškovými činžiakmi. Dve nové Ihriská ocenia hlavne mladé rodiny s deťmi.
Na Fándlyho ulici vznikne ihrisko z agátového drevaNa Fándlyho ulici vznikne ihrisko z agátového dreva