Mesto Sereď ponúka pomoc s nákupmi pozitívne testovaným osobám

Mesto Sereď ponúka pomoc s nákupmi pozitívne testovaným osobám

Mestský úrad     Iveta Tóthová    
 
Podľa nových nariadení pozitívne testované osoby musia dodržiavať prísnu karanténu a opäť majú zákaz navštevovať obchody. Mestský úrad v Seredi preto ponúka pozitívne testovaným občanom pomoc pri zabezpečovaní základných životných potrieb. Ide o nákup potravín, liekov a drogérie.
 
Na linku 031/789 2392 v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 11:00 hodiny môžu volať občania, ktorým nemá kto z rodiny, známych či susedov nákup zabezpečiť.
 
Volajúci musí uviesť svoje meno, adresu, číslo domu, bytu, poschodie a číslo telefónu. Pracovníci mestského úradu budú volajúceho telefonicky kontaktovať späť. Občan nadiktuje zoznam tovaru, ktorý potrebuje nakúpiť.
 
Pripravte si odpoveď na otázku: akou hotovosťou budete platiť (napríklad 10 či 20 eurovou bankovkou a podobne), aby Vám pracovníci pripravili po nákupe presný výdavok do obálky. Za nákup sa platí až po dodaní tovaru zamestnancom mestského úradu.  Volajúci tiež musí počítať s tým, že mestský úrad bude požadovať k nahliadnutiu doklad o pozitívnom teste volajúceho.
 
Úplný zákaz vychádzania pre pozitívne testovaných ľudí prijala Vláda SR v rámci nových opatrení v boji proti ochoreniu Covid-19,  ktoré majú trvať predbežne do 21. marca. Cieľom je znížiť mobilitu, spomaliť šírenie infekcie, zamedziť importu nových variantov vírusu z rizikových krajín a zredukovať nárast hospitalizácií. Samospráva mesta Sereď už počas prvej vlny pandémie riešila do domácností donášku potravín, liekov ale aj napríklad rúšok. Preto aj v tomto prípade, v rámci svojich možností,  svojim občanom s pozitívnym výsledkom testu podáva pomocnú ruku.
 
 
Mesto Sereď ponúka pomoc s nákupmi pozitívne testovaným osobám