Zo zberného dvora si môžete odniesť cenné veci. Úplne zadarmo

Zo zberného dvora si môžete odniesť cenné veci. Úplne zadarmo

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta    
Vedeli ste, že seredský zberný dvor na Cukrovarskej neslúži len na odovzdanie odpadov, ale zároveň si odtiaľto môžete zobrať, čo sa vám páči? Druhú šancu na život môžete dať aj vy napríklad vyhodenej stoličke, komode, či zachovalej tehličke zo starého domu.
 
Mesto Sereď vyčlenilo v areáli svojho zberného dvora priestor na odkladanie zachovalých kusov nábytku, ktoré je označené tabuľou. Pre niekoho nepotrebná haraburda, pre iného použiteľná, opraviteľná a cenná vec. „V zime si odtiaľto môžu občania odniesť aj drevo na kúrenie, samozrejme v limitovanom množstve,“ vysvetlila Lucia Opátová z oddelenia životného prostredia mesta.
 
Medzi Seredčanmi sa nájdu zberatelia, ktorí dokážu zo starého a nepotrebného vyťažiť maximum. Z odpadov, ktoré by skončili na skládke, tak vznikajú vzácne a chcené veci.
 
Aktuálne však môžete na zberný dvor odpady iba odovzdávať. Kvôli pandemickej situácií je odnášanie vecí v tomto období zakázané. O tom, kedy vládne opatrenia povolia túto službu občanom opätovne obnoviť, vás budeme informovať.
 
Foto zdroj: D. Irsák
Zo zberného dvora si môžete odniesť cenné veci. Úplne zadarmo