Práce na rekonštrukcii trhoviska pokračujú

Práce na rekonštrukcii trhoviska pokračujú

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
V septembri 2020 začala rekonštrukcia tržnice na Mlynárskej ulici v Seredi. Revitalizáciou vzniknú v tejto časti mesta moderné priestory s oddychovou zónou, lavičkami, zeleňou a hracími prvkami pre deti. Súčasťou bude prestrešené trhovisko, nová miestna komunikácia s parkovacími miestami a prístup k wifi.
 
Revitalizácia je  rozdelená do niekoľkých etáp. Prvú etapu realizuje firma Lukystav s.r.o. z Dolnej Stredy, ktorá vykonáva práce na  nových spevnených plochách a predpríprave na prestrešenie predajných stánkov. Novú fasádu dostali aj verejné toalety.  Ako sme Vás už v minulosti informovali práce skomplikovalo rozmočené podlažie, čo malo za následok zmenu postupu stavby.  Odstránenie závady si vyžiadalo nemalé úsilie, no dnes je už všetko v poriadku a prvá etapa revitalizácie sa pomaly blíži do finále.  
 
Mesto už má podpísanú zmluvu s realizátorom prác na druhej etape rekonštrukcie. Tie vykoná  firma INEX –Hausgarden, spol. s.r.o. z Močenku. V rámci druhej etapy bude vybudované prestrešenie trhoviska, osadenie prvkov drobnej architektúry ( lavičky, smetné koše, stojany na bicykle ), inštalácia detských hracích prvkov a vykonanie sadových úprav ( vysiatie trávnika, výsadba stromov, kríkov a trvaliek ).  Po ukončení prvej etapy nič nebude brániť zahájeniu spomínaných prác.
 
Po celej dĺžke ulice  tak vznikne verejný priestor vhodný pre odpočinok, relax alebo športové aktivity s možnosťou využitia  lokality pri Váhu či cyklotrasy na hrádzi. Predajná časť  zóny prinesie zase civilizovaný priestor a komfort pre návštevníkov aj predávajúcich.
 
VIDEO
 
Práce na rekonštrukcii trhoviska pokračujúPráce na rekonštrukcii trhoviska pokračujúPráce na rekonštrukcii trhoviska pokračujúPráce na rekonštrukcii trhoviska pokračujúPráce na rekonštrukcii trhoviska pokračujúPráce na rekonštrukcii trhoviska pokračujúPráce na rekonštrukcii trhoviska pokračujúPráce na rekonštrukcii trhoviska pokračujú