Doktorka Gáletová obmedzila svoju lekársku prax. Ambulanciu prebrala nová lekárka

Doktorka Gáletová obmedzila svoju lekársku prax. Ambulanciu prebrala nová lekárka

Zdravie     Iveta Tóthová    
 
MUDr. Elena Gáletová pôsobí v lekárskej praxi už približne 40 rokov. V začiatkoch sa špecializovala na deti a dorast, neskôr sa z nej stala všeobecná lekárka pre dospelých.  Príjemným vystupovaním si za dlhé desaťročia svojej praxe získala mnoho pacientov. Tí si ale po novom budú musieť zvyknúť na zmenu.
 
Mnohí pacienti už vedia, že MUDr. Gáletová pred časom dosiahla dôchodkový vek. No keďže svoju prácu celý život vykonávala srdcom, na  starobný odpočinok sa tak úplne nechystá. Aby nestratila kontakt s pacientami, vo svojom obore ostáva stále činná. Spomínanou zmenou pre pacientov ale bude jej obmedzenie ordinačných dní na iba jeden deň v týždni a to každú stredu.
 
Zvyšné štyri dni bude v ordinácii poskytovať lekársku pomoc MUDr. Iveta Kramárová. Nová lekárka pôsobila  tri roky na Rádiologickom oddelení v Galante, potom prešla na rezidentský program Všeobecné lekárstvo, ktorý vykonávala vo Fakultnej nemocnici v Nitre.
 
„Ponuku ordinovať v ambulancii na Dlhej ulici v Seredi som prijala s potešením ale aj s rešpektom.  Doktorka Gáletová je predsa len dlhé desaťročia obľúbenou lekárkou u pacientov. S niektorými má už dá sa povedať priateľské vzťahy. No všetky moje obavy sa po pár dňoch rozplynuli. Teší ma, že v ambulancii budem pracovať s doterajšou sestričkou Tatianou Kellerovou. Je veľmi šikovná, mnoho pacientov pozná osobne takže mi bude doslova pravou rukou.“  hovorí MUDr. Kramárová.
 
Nabehnutý systém ordinovania 4+1 deň, bude v ambulancii fungovať do konca roka. Ak všetko pôjde podľa plánu od 1.1. 2022 MUDr. Kramárová preberie ordináciu úplne.  Už teraz pacienti hovoria, že Mudr. Gáletová si svoju nástupkyňu vybrala veľmi dobre. Odbornosťou a ľudským prístupom bude určite prínosom pre pacientov v oblasti poskytovania zdravotníckych služieb v Seredi.
 
Doktorka Gáletová obmedzila svoju lekársku prax. Ambulanciu prebrala nová lekárkaDoktorka Gáletová obmedzila svoju lekársku prax. Ambulanciu prebrala nová lekárka