Výsledky štvrtého kola celoplošného skríningu v Seredi

Výsledky štvrtého kola celoplošného skríningu v Seredi

Zdravie     Iveta Tóthová    
V sobotu 13. februára sa v Seredi konalo štvrté kolo celoplošného skríningu. Pripravené boli štyri odberné miesta s možnosťou rezervácie a jedno odberné miesto bez možnosti objednať sa na presný čas. Tak ako minulý víkend aj teraz sa otestovať mohli iba obyvatelia s trvalým pobytom v meste Sereď. 
 
V piatok 12. februára boli otestované všetky odberné tímy a zamestnanci mesta, v počte 181 osôb a 0 pozitívnych. 
 
Celkom v štvrtom kole bolo otestovaných 3 125 osôb, z toho bolo 25 s pozitívnym výsledkom, čo činí mieru pozitivity 0,80 %.
 
"Prvý raz sme sa tento rok dostali pod 1,0 % – a to konkrétne 0,80%.  V týchto chvíľach nevieme, čo bude ďalej, ale mnohé samosprávy už končia. Ak by sme pokračovali v takto klesajúcom trende, zvážime možno ešte pár sobôt. Uvidíme čo nás bude čakať v nových opatreniach," povedal prednosta MsÚ Tibor Krajčovič.
 
 
Pre porovnanie uverejňujeme výsledky z predchádzajúcich kôl testovania v meste Sereď:
 
1.kolo 1,83% pozitívnych, ( 5 947 testov  a 109 poz. )
2.kolo 1,44% pozitívnych, ( 6 520 testov a 94 poz. )
3.kolo 1,36% pozitívnych, ( 5 058 testov a 69 poz. )
4. kolo 0,80% pozitívnych ( 3 125 testov a 25 poz. )
 
 
 
Výsledky štvrtého kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky štvrtého kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky štvrtého kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky štvrtého kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky štvrtého kola celoplošného skríningu v Seredi