Rozhodnutie o otvorení škôl a školských zariadení v Seredi padne zajtra

Rozhodnutie o otvorení škôl a školských zariadení v Seredi padne zajtra

Školstvo a vzdelávanie     Iveta Tóthová    
Od pondelka 8. januára platí na Slovensku Covid automat.  Ministerstvo zdravotníctva zaviedlo systém, akým budú školy ( 1.-4. ročník ) a školské zariadenia otvorené. V okresoch, ktoré sú v čiernej fáze automatu sa školy neotvoria. Medzi takéto okresy patrí napríklad Trnava, Hlohovec či Šaľa.
 
V ostatných okresoch budú školy otvorené, ale regionálni hygienici a samosprávy sa môžu rozhodnúť o ich neotvorení. Rodičia sa môžu zároveň slobodne rozhodnúť, či svoje dieťa v prípade otvorenia dajú do školy alebo bude pokračovať v dištančnom vzdelávaní.  Po Slovensku ale pribúdajú mestá, ktoré bez ohľadu na rozhodnutie vlády ešte školy neotvoria. Okres Galanta je zaradený do bordovej fázy a každé mesto a obec v okrese sa v prípade otvorenia škôl rozhoduje inak.
 
Mesto Sereď  oznamujeme rodičom, pedagogickým zamestnancom a ďalším zamestnancom škôl, že Krízový štáb mesta Sereď  o otvorení/neotvorení škôl a školských zariadení rozhodne až zajtra t.j. v nedeľu 7.2.  po vyhodnotení výsledkov z tretieho kola testovania. 
 
V sobotu 6. 2. boli doobedňajšie hodiny vyhradené na pretestovanie zamestnancov škôl a rodičov žiakov. Dobrou správou je, že výsledok bol  0 pozitívnych. Testovanie v nedeľu 7. februára bude prebiehať do 17:00 hodiny. Krízový štáb bude zasadať až o 18:00 hodine a v prípade rozhodnutia otvoriť školy, budú rodičia aj zamestnanci informovaní o termíne aj podmienkach otvorenia.
Rozhodnutie o otvorení škôl a školských zariadení v Seredi padne zajtra Rozhodnutie o otvorení škôl a školských zariadení v Seredi padne zajtra