Správa o činnosti klubu STK Mladosť Sereď za druhý polrok 2020

Správa o činnosti klubu STK Mladosť Sereď za druhý polrok 2020

Šport     STK Mladosť Sereď    
V lete roku 2020 nás počas prestupového obdobia zaskočili 2 negatívne správy, a to vzhľadom na to, že podľa nových pravidiel prestupu hráčov do iného klubu nastali zmeny. Zmena spočíva v tom, že od aprila do júla môžu hráči prestúpiť do iného klubu aj bez súhlasu predošlého klubu. Počas tohto prestupového obdobia nás najprv opustil náš dovtedy najlepší hráč Marián Macák, ktorý prestúpil do stolnotenisového klubu SK Šintava. Následne nás opustil aj ďalší hráč Matúš Slezák, ktorý v tejto sezóne hral na hosťovaní v Pate za C tím mužov, a takisto aj za žiakov. Matúš Slezák bol odchovancom nášho klubu a prestúpil do stolnotenisového klubu v Trnave.
            Po týchto udalostiach sme zvažovali naše zotrvanie v krajskej súťaži, avšak prišla aj dobrá správa. Ku koncu uplynulej sezóny 2019/2020 začal po približne 5 ročnej prestávke trénovať náš odchovanec Milan Navrátil, ktorý v minulosti prestúpil do klubu GASTO Galanta. Nakoniec sme sa teda rozhodli v tejto krajskej súťaži zotrvať.
            Do nášho klubu pribudli aj dve mladé posili, a to synovia nášho hráča Ľuboša Krupanského. Ľuboš ich už dlhší čas trénuje vo svojom voľnom čase, čo sa začína postupne vyplácať. Chlapcov to naozaj baví a v budúcej sezóne 2021/2022 tak plánujeme obnoviť aj družstvo žiakov.
            V lete potom prišla ďalšia dobrá správa, keď nás kontaktoval pán Vladimír Pištej, otec úspešného slovenského reprezentanta v stolnom tenise. Pán Pisťej nám povedal, že sa presťahoval do Serede, a že by mal záujem hrať za náš klub. V minulosti hrával viacero vyšších súťaží, takže bolo výbornou správou, že chce za nás hrať. Pána Pišteja sme potom vzali na niekoľko tréningov k našim kamarátom z Veľkej Mače, kam sme v lete občas chodili trénovať. Hneď po prvom tréningu sme vedeli, že hrá naozaj dobre, a že pri ňom získame veľa cenných rád a dobrých skuseností, a zároveň pomôže zviditeľniť meno nášho klubu.
            Sezónu 2020/2021 sme teda záhájili aj s našimi novými dvoma posilami. Odohrali sme však len 2 zápasy a sezóna sa opäť prerušila kvôli protipandemickým opatreniam v súvislosti s ochorením Covid 19.
            Prvý zápas sme síce prehrali s klubom Gasto Galanta 11:7, avšak nepovažujeme to za neúspech, pretože toto mužstvo je naozaj skúsené. V tomto stretnutí za nich nastúpil aj hráč, ktorý v minulosti hrával extraligu. Zaujímavosťou bolo, že Milan Navrátil odohral po piatich rokoch prvé súťažné stretnutie, kde nastúpil na 2 zápasy a oba vyhral. Ďalší zápas sme mali hrať s mužstvom OŠK Križovany, avšak zápas bol pre podozrenie na Covid 19 u jedneho zo súperovych hráčov odložený. Posledné súťažné stretnutie, ktoré sme zatiaľ v tejto sezóne odohrali bolo proti Malženiciam. Po ťažkom zápase sme získali prvú výhru rozdielom 10:8. Momentálne sa tak nachádzame na ôsmej priečke z dvanásttich, a zároveň máme ešte jeden zápas k dobru. Veríme, že po uvoľnení protipandemických opatrení bude táto sezóna pre nás úspešná. Ďakujeme Mestu Sereď za finančnú podporu našej činnosti.
           
Správa o činnosti klubu STK Mladosť Sereď za druhý polrok 2020