Práce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubí

Práce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubí

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
Rekonštrukcia trhoviska na Mlynárskej ulici je rozdelená na niekoľko etáp.  V rámci prvej etapy budú vybudované nové spevnené plochy, osvetlenie a predpríprava na prestrešenie. Momentálne sú práce v plnom prúde, no v prednej časti trhoviska nastali komplikácie.
 
Realizačná firma po odstránení asfaltu a podkladovej vrstvy zistila, že odkryté podložie je nestabilné. Dôvodom je nielen vysoká hladina spodných vôd, ale aj dlhodobá havária na vodovodnom potrubí. Z prasknutého potrubia roky vytekala voda, čo má za následok značné rozmočenie podložia. O tejto skutočnosti boli informovaní aj poslanci na poslednom rokovaní zastupiteľstva primátorom Martinom Tomčányim.
 
 
Západoslovenská vodárenská spoločnosť a.s. napokon haváriu na verejnom vodovode odstránila, no z dôvodu vyššie uvedených komplikácií sa musel zvoliť iný postup stavby. Podľa Mariána Šiša, vedúceho Oddelenia rozvoja mesta do takéhoto podložia nemôžu ísť naplánované betónové pätky, ktoré mali držať celé prestrešenie, ale musia ich pravdepodobne nahradiť piloty. Tie budú mať vyššiu stabilitu nakoľko budú osadené do väčšej hĺbky.
 
V zadnej časti trhoviska všetko pokračuje podľa plánu. Je položená dlažba, rekonštrukciu čakajú aj verejné toalety.  Aj napriek spomínaným skutočnostiam by práce na prvej etape mali byť ukončené do konca roka.
 
Práce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubíPráce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubí