Dušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínov

Dušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Po minulé roky v období pred Dušičkami mnoho Slovákov navštevovalo cintoríny, aby upravili hroby svojich blízkych. V súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých a Pamiatky zosnulých boli vo väčšine cintorínov predĺžené otváracie hodiny. Podľa prevádzkového poriadku pohrebísk mesta Sereď mali byť aj v našom meste od 31.10 do 2.11. brány cintorína otvorené od 8.00 až do 22.00 hodiny. 
 
Od 24. 10. platia na Slovensku ale sprísnené pandemické opatrenia, ktorých súčasťou je zákaz vychádzania. Medzi výnimky však návšteva cintorínov nepatrí. Podľa vyjadrenia premiéra Igora Matoviča sa zákaz vzťahuje aj na návštevy cintorínov: "Platia pravidlá, ktoré platia. Keď si dáte do toho otázku, či môžete ísť na cintorín, z toho vám výsledok vyjde. Nemusím vám to explicitne povedať, však máme zákaz vychádzania, máme určené prevádzky alebo výnimky, ktorých sa to týka, ja som tam cintoríny nenašiel, takže buďme naozaj zodpovední."
 
 
Na cintoríne v Seredi je v súvislosti s núdzovým stavom vyvesený oznam, že až do odvolania budú vybavované len pohrebné obrady s jednou kontaktnou osobou. Prevádzkovateľ cintorína prispôsobil otváracie hodiny času konania sa pohrebných obradov.
 
Pre uplú informáciu uvádzame otváracie hodiny počas celého roka:
 
od 01.04. do 30.09. v  čase od 8.00 hod. do 20.00 hod.
od 01.10. do 30.10. v čase od 8.00 hod. do 18.00 hod.
od 31.10. do 02.11. v čase od 8.00 hod. do 22.00 hod.
od 03.11. do 31.03. v čase od 8.00 hod. do 18.00 hod
Dušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínovDušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínovDušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínovDušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínovDušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínovDušičky sa blížia, no lockdown ovplyvnil aj návštevy cintorínov