Premiéra filmu KAREL preložená na neurčito

Premiéra filmu KAREL preložená na neurčito

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
Českí a slovenskí fanúšikovia speváka Karla Gotta netrpezlivo očakávali premiéru filmu s názvom KAREL. Celovečerný dokumentárny film prináša ojedinelý pohľad do súkromia Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčala s Karlom Gottom po dobu celého jedného roku a vďaka jeho úprimnosti a otvorenosti vznikol nezvyklý osobný až intimny pohľad na život slávneho speváka.
 
Premiéra sa mala konať v Českej aj v Slovenskej republike na výročie úmrtia speváka 1. októbra. Jeho manželka ale ochorela na koronavírus a tak sa premietanie odložilo na 15. októbra. V SEREDSKOM KINE MOHLI FANÚŚIKOVIA FILM VIDIEŤ o deň neskôr. No ani tento termín už neplatí.
 
„S ľútosťou vám musím oznámiť, že vzhľadom k novým opatreniam, ktoré boli u nás zavedené s platnosťou od 12. 10., som nútená slávnostnú premiéru aj distribúciu filmu Karel odložiť na neurčito nielen u nás, ale aj na Slovensku," oznámila cez sociálnu sieť spevákova manželka Ivana a ďalej pokračuje: Karel bol vždy česko-slovenský spevák a celý život vystupoval s rovnakou radosťou ako v Česku, tak aj na Slovensku. Film Karel si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedení v oboch krajinách naraz a podľa možností v priaznivejšej situácii.”
 
A tak si aj seredskí fanúšikovia budú musieť na premiéru filmu počkať na náhradný termín.
Premiéra filmu Karel preložená na neurčito