Čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižnici

Čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižnici

Umenie a literatúra     Iveta Tóthová    
Kindlotéka je špeciálny projekt spoločnosti Amazon, ktorého cieľom je vzbudiť záujem obyvateľov o literatúru a čítanie. Projekt zároveň podporuje rozvoj regiónu, v ktorom pôsobia a žijú zamestnanci spoločnosti Amazon s ich rodinami a deťmi. Doposiaľ sa tento jedinečný program realizoval len na školách, no teraz sa rozrástol aj do ďalších inštitúcii. Kindlotéka v mesiaci august zamierila aj do Mestskej knižnice v Seredi.
 
 
 „Teší nás, že Kindlotéku môžeme predstaviť nielen na školách, ale aj vo verejných inštitúciách, vďaka čomu sa dostane do povedomia širokej skupine ľudí. Sme zároveň hrdí na to, že môžeme podporovať záujem o čítanie kníh a literatúru v lokálnej komunite,“ povedal Radek Stegbauer, riaditeľ spoločnosti Amazon v Seredi.
 
Mestská knižnica v Seredi dostala do daru celkovo 50 ks kníh,  šesť  čítačiek e-kníh Amazon Kindle  s nahratými e-knihami v počte 25 ks na každom jednom zariadení a brandovanú poličkovú nábytkovú stenu s nabíjačkami pre e-čítačky .
 
Zamestnanci Mestskej knižnice z nových prírastkov vo svojich priestoroch neskrývajú radosť „Naša knižnica krásny dar od spoločnosti Amazon na podporu čítania a čitateľskej gramotnosti v podobe klasických kníh aj čítačiek elektronických kníh. Za všetkých našich čitateľov ďakujeme!“
Čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižniciČitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižniciČitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižniciČitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižniciČitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižniciČitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už nájdu návštevníci aj v mestskej knižnici