DHL Sereďmaratón 2019 - štart jedného z najočakávanejších a najväčších cyklistických maratónov na Slovensku sa blíži

DHL Sereďmaratón 2019 - štart jedného z najočakávanejších a najväčších cyklistických maratónov na Slovensku sa blíži

Šport     Iveta Tóthová    
Organizátor ŠK Cyklo-Tour Sereď s podporou mesta Sereď a Seredskými novinkami pripravili pre profesionálov a nadšencov cyklistiky v poradí už 14.ročník medzinárodných cyklistických pretekov s názvom DHL Sereďmaratón 2019.

Štart pretekov je 19.mája o 10:00 hod tradične na Námestí slobody. Trasa zostáva nezmenená s dĺžkou 116km, ktorá povedie cez 25 obcí a miest v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Pretekári majú možnosť využiť online registráciu za zvýhodnené štartovné do 30. apríla a ušetriť tak, až 40% z ceny štartovného.
 
O atraktivitu hlavných pretekov, detského Cyklomaratóniku a programu na námestí sa tento rok postará nový generálny partner spoločnosť DHL Logistics. Pri prezentácii dostane každý pretekár štartovací balíček s darčekom, čipom, štartovným číslom, lístkom na obed aj tombolu, banán, energetické gély, zľavové poukážky a ďalšie hodnotné vecné a sladké prekvapenie.
 
Prví šiesti v cieli získajú finančnú odmenu, medaile, vecné ceny + dres pre celkového víťaza. Prví traja v každej kategórii získajú vecné ceny.
 
Novinky 14.ročníka
 
Novinkami tohto ročníka sú špeciálny hosť, ktorý odštartuje preteky a bude mať aj autogramiádu na námestí a špeciálny darček pre každého pretekára, ktorý organizátor pripravil v spolupráci s profesionálnou holandskou cyklistickou spoločnosťou. Tieto novinky spolu s novým dresom pre celkového víťaza bližšie predstavíme na tlačovej konferencii počas klubového sústred enia prvý májový víkend. Ďalej sú to neutrálne mechanické vozidlo, rozšírená ponuka obedového menu o mäsité a bezmäsité jedlo, či oddychová zóna na námestí. Keďže preteky splnili kritériá medzinárodnej cyklistickej únie v kategórii cyklistika pre všetkých, sú ako jediné zo Slovenka a okolitých štátov zaradené do kalendára UCI.
 
Tento rok sa na pretekoch prvý krát nebudú používať plastové riady a tašky. Organizátor sa rozhodol ísť ekologickou cestou, obmedziť používanie plastov a umiestniť na námestí nádoby na triedený odpad.
 
Detský Cyklomaratónik
 
Po odštartovaní hlavných pretekov sa na štart o 10:45 hod postavia naši najmenší pretekári, ktorí si v detskom Cyklomaratóniku zmerajú sily so svojimi rovesníkmi v 4 kategóriách. Trasa bude začínať v Mestskom parku a končiť na Námestí Slobody. Zároveň každé dieťa, ktoré sa rozhodne pretekať, dostane pri registrácii štartovací balíček s číslom, nápojom, účastníckou medailou, hodnotnými vecnými a sladkými prekvapeniami. Po skončení pretekov sa vyhlásia víťazi jednotlivých kategórií samostatne za chlapcov a dievčatá. Po Cyklomaratóniku bude pre všetky deti pripravená detská tombola a súťaže.
 
V spolupráci s našimi pôvodnými, ale aj novými partnermi najmä z okolia mesta Sereď sme pre všetkých pretekárov zabezpečili hodnotné veci v štartovacích balíčkoch a bohatú tombolu, ktorá je každoročným spestrením na záver celej akcie.
 
Pozývame všetkých obyvateľov mesta Sereď a okolia, aby prišli podporiť domácich aj zahraničných pretekárov a rovnako aj našich najmenších pretekárov. Počas podujatia bude na námestí pripravené občerstvenie, oddychová zóna aj súťaže o vecné ceny.
 
Viac informácii na www.cyklosered.sk a Facebooku Sereďmaratón.
 
Organizátor pretekov ŠK Cyklo-Tour Sereď sa teší na Vašu návštevu !
 DHL Sereďmaratón 2019 - štart jedného z najočakávanejších a najväčších cyklistických maratónov na Slovensku sa blíži DHL Sereďmaratón 2019 - štart jedného z najočakávanejších a najväčších cyklistických maratónov na Slovensku sa blíži DHL Sereďmaratón 2019 - štart jedného z najočakávanejších a najväčších cyklistických maratónov na Slovensku sa blíži