Škola v prírode Tesáre

Škola v prírode Tesáre

Školstvo a vzdelávanie     Žiaci a pančelky    

Žiaci 2. C, 3. C, 4. A a 4. B ZŠ J. A. Komenského sa v dňoch od 28.4. do 3.5. 2014 zúčastnili Euroškoly v Tesároch.

          Autobusmi sme sa prepravili do krásneho prostredia školy v prírode. Všade okolo samé lesy. Po ubytovaní nám boli predstavení animátori, ktorí nás hneď zobrali na prehliadku areálu celého Euromesta.  Huhňo, Ťoťka, Renča, Danet, Lenča, Miška,... pre nás každé poobedie pripravovali zaujímavé akcie.  Eurocross, Eurománia, Majstrovstvá Európy, tu sme si overili nielen svoje  športové zdatnosti, ale aj vedomosti o Európskej únii,  ale dozvedeli sa aj veľa nového.   V Bingu  sme vyhrávali euromestské peniaze. Najzábavnejšia však bola guľôčková vojna Modrí proti Červeným. Svoje zručnosti  sme prejavili  v Eurodielničkách ako kaderníci, tanečníci, zálesáci, speváci, futbalisti a šperkári a v programe Euromesto má talent zase každý ukázal v čom vyniká. Absolvovali sme aj turistickú vychádzku za korytnačkou Elzou, ktorá žije v blízkom jazere. No bohužiaľ sa nám ju opäť nepodarilo vidieť.  Na večerných programoch sme sa dobre vytancovali, naučili sme sa nový euromestský tanec „ C´est la vie“. Aj naše pančelky ukázali svoj talent. Zložili a zdramatizovali o škole v prírode básničku:

EUROŠKOLA

 

Keď nám prišiel pondelok, spravili sme prvý krok.

Mame dali veľkú pusu, nasadli do autobusu.

Frčali sme v pohode, „šup“ do školy v prírode.

 

Hrky, hrky autobus, pred nami je cesty kus.

Cesta rýchlo frčala, kopa animátorov nás čakala.

Všetci sme sa zvítali, zábavu sme začali.

 

Eurocross- to je vec, vraví každý športovec.

Euromestské dielničky sú pre šikovné detičky.

Každý robí to čo vie, večer nám to predvedie.

 

Euromestom beháme, bodíky si zbierame.

K tomu z BINGA peniažky, sypú sa nám do tašky.

Baby verzus chalani, nikto nie je sklamaný.

 

Učíme sa iba tak, spokojný je každý žiak.

Šarik s nami beháva, náladu nám dodáva.

Kazia  nám ju dažďa kvapky, aspoň máme v bazéne žabky.

 

My sme pančelky nadané, všetkými masťami mazané.

Máme šikovné hlavičky, majú nás rady naše detičky.

Za túto básničku krátku, chceme odmenu sladkú....aspoň čokoládku J

 

           Aby ste si nemysleli, že sme sa len zabávali. Táto škola v prírode bola zameraná na Európsku úniu, veľa sme sa toho o nej naučili. Škola bola tiež. Učili sme sa vonku. Poznávali stromy, rastliny, ale aj písali a počítali. Hoci niekedy nás rozptyľovali chrobáčiky, vtáčiky a posledný deň si predstavte , štyri veveričky na jednom strome.

           Všetko sa raz musí skončiť. Bolo nám naozaj dobre, svedčia o tom aj slzy, ktoré padali pri rozlúčke. Zážitky však zostanú v každom z nás. Už teraz sa tešíme na ďalšiu školu v prírode.

                                                                                                          

 


Škola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode TesáreŠkola v prírode Tesáre