Zadržali vodiča pod vplyvom alkoholu. 33 ročného Seredčana hliadka MsP riešila tento rok už po tretíkrát

Zadržali vodiča pod vplyvom alkoholu. 33 ročného Seredčana hliadka MsP riešila tento rok už po tretíkrát

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Príslušníci Mestskej polície zadržali v Seredi vodiča, ktorý šoféroval osobné motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu. Išlo o 33 ročného Seredčana, ktorý bol v tomto roku riešený už po tretíkrát.
 
Podľa zástupcu náčelníka MsP Petra Sokola prijala mestská polícia v utorok vo večerných hodinách oznámenie, že na Jesenského ul. vo vozidle sedí muž pod vplyvom alkoholu a pravdepodobne sa chystá odísť s vozidlom. Hliadka MsP počas preverovania oznámenia zistila, že vodič s vozidlom bezohľadnou jazdou ohrozuje ostatných účastníkov cestnej premávky. " Z dôvodu, aby sa ochránili životy, zdravie a majetok občanov vozidlo bolo zákonným spôsobom pomocou majáku zastavené na Pažitnej ullici. Keďže vodič javil známky požitia alkoholu, bola na miesto privolaná hliadka OOPZ, ktorá vykonala u vodiča dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom. Vodič bol následne predvedený na OOPZ, kde si ho prevzal príslušník dopravnej polícii k ďalšiemu riešeniu. Celý priebeh zastavenia a riešenia bol zaznamenaný aj na kamerovom systéme MsP ."
 
Polícia SR nám potvrdila, že bola v utorok, krátko pred polnocou, privolaná k vodičovi, ktorý javil známky požitia alkoholu. KR PZ v Trnave uviedlo, že policajti podrobili 33 ročného muža dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 1,33 promile alkoholu. Hliadka ho obmedzila na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov skončil v cele policajného zaistenia. Polícia vodiča obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok. O jeho vine a treste bude rozhodovať sudca v tzv. superrýchlom konaní.
Zadržali vodiča pod vplyvom alkoholu. Tento rok ho hliadka MsP riešila už po tretíkrát