Poďakovanie za záchranu života - AKTUALIZÁCIA: vyjadrenie záchrancu

Poďakovanie za záchranu života - AKTUALIZÁCIA: vyjadrenie záchrancu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Život nám niekedy vie ukázať aj svoju negatívnu stránku.  Nečakane zasiahne vtedy, keď to najmenej očakávame. Vtedy je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí Vám dokážu okamžite pomôcť a v mnohých prípadoch svojim rozhodnutím aj zachrániť život.
 
Svoju skúsenosť má aj Martin z Trnavy, ktorý aj napriek mladému veku, upadol na autobusovej stanici v Seredi  do bezvedomia. Vďaka neznámej osobe dnes žije a je nesmierne vďačný za pomoc, ktorú mu daný človek poskytol. Keďže nepozná jeho totožnosť aj prostredníctvom nášho média mu vyjadruje veľké poďakovanie a verí, že si jeho slová nájdu adresáta.
 
Martinove slová citujeme: „ Dobrý deň, chcel by som sa  touto cestou poďakovať obyvateľovi/ke Vášho mesta, ktorý mi v sobotu 20.11.2021 okolo 12-tej hodine zachránil život tým, že zavolal záchranku, keď som na autobusovej stanici upadol do bezvedomia. Neviem o koho ide, ale aj tak mu chcem odkázať jedno veľké ďakujem. Som rád, že ľudskosť ešte nevymrela. Prosím,  uverejnite moje poďakovanie, nech sa dostane k dotyčnému/dotyčnej."
 
AKTUALIZÁCIA
 
Zásluhou čitateľov sa dotyčného záchrancu podarilo vypátrať. Poďakovanie sme mu v mene pána Martina samozrejme tlmočili. Jeho reakcia bola nasledovná: "Ďakujem Vám krásne za odovzdanie poďakovania. Ja osobne si nemyslím, že som urobil niečo výnimočné. Je pre mňa samozrejmosťou pomôcť človeku, ktorého vidíte odpadnúť a keď prídete k nemu tak je skoro v kaluži krvi.  A navyše som tam nebol sám, boli sme viacerí."

Dotyčný pán netúži po medializácii, preto iba prezradíme, že sa volá Milan. Povedal: "Nie je dôležité moje meno,  nepotrebujem popularitu. Pre mňa je oveľa dôležitejšie, že je pán v poriadku a skoro sa uzdraví.."
 
 
 
Poďakovanie za záchranu života