Vandali poškodili nové lavičky

Vandali poškodili nové lavičky

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Iba pred niekoľkými dňami sme priniesli informáciu, že seredskí skauti s OZ Vodný Hrad postupne budujú na nábreží Váhu oddychovú zónu s náučným chodníkom. Dobrovoľníci sa na tomto mieste snažia vytvoriť verejný priestor na relax. Súčasťou bolo aj osadenie mega lavičiek, ktoré majú slúžiť na oddych s pohľadom na rieku.
 
Lavičky ale dlho čisté a nepoškodené nezostali. Neprešlo ani pár dní a vandali na drevených častiach zanechali svoj rukopis.  Podobne poškodená bola aj nová lavička z agátového dreva osadená pri Rakete.
 
Ide o poľutovaniahodný čin, ktorý je žiaľ často opakujúcim javom v meste. Takýmto konaním vandali spôsobujú nielen „vizuálnu“ ale najmä materiálnu škodu, ktorej prípadné odstránenie si vyžaduje nemalé finančné náklady.  Nehovoriac o strate času a sklamaní ľudí, ktorí v tomto prípade majú záujem vytvoriť príjemný a udržiavaný priestor v prírode pre nás všetkých. Táto pre niekoho „detská zábavka“  je podľa § 245 Trestného zákona posudzovaná ako poškodzovanie cudzej veci a páchateľ môže byť podľa rozsahu škody patrične potrestaný. Akékoľvek informácie o vandalsom čine hláste mestskej polícii na č . 159 alebo štátnej polícii na č. 158.
Vandali poškodili nové lavičkyVandali poškodili nové lavičkyVandali poškodili nové lavičkyVandali poškodili nové lavičkyVandali poškodili nové lavičkyVandali poškodili nové lavičky