Prvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď

Prvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď

Šport     Mariana Grillová    
1. liga Juniori U19 - skupina Gold
Juniori odohrali počas víkendu svoje vôbec prvé vystúpenia na domácej palubovke v Gold skupine.
 
Piatok 8.10.2021
Zápas č. Z9
BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Junior Levice 83:68 (19:18, 34:39, 54:53, 83:68)
Kiss 24 (7 trojok), Bundzel 17 (3 trojky), Mesároš 11 (3 trojky), Kapustík O. 10, Grill 9, Rumpach, Malý, Rumpík po 4
 
Sobota 9.10.2021
Zápas č. Z5
BK Lokomotíva Sereď – BKM SPU Nitra 73:58 (17:15, 35:29, 48:46, 73:58)
Mesároš 18 (3 trojky), Kapustík 16 (1 trojka), Grill 10, Rumpík 9, Bundzel a Kiss po 7 (po 1 trojke), Mizera 6
V piatok privítali juniori na domácej palubovke Levice a v sobotu rivala z Nitry. Oba zápasy prebiehali viac menej podobne, aj keď bol každý úplne iný. Priebeh zápasov bol neustále vyrovnaný a len ťažko niekto dokázal odskočiť na dvojciferný náskok. Nám sa to podarilo v oboch zápasoch až v samotnom závere, kde sme ukázali veľkú túžbu po víťazstve. Počas víkendu sme si museli siahnuť na dno svojich síl, no naplno sa ukázal aj charakter celého družstva a samotných hráčov. Dôkazom obetavosti pre tím sú aj drobné zranenia, ktoré utrpeli naši hráči. Rampi si pri dravom útočnom doskoku podvrtol členok, Bundzi sa v snahe o získanie lopty nešťastne zrazil so spoluhráčom a nepríjemne si narazil palec a Kisso pri vynikajúcom obrannom výkone proti Nitre utrpel úder do tváre a s podozrením na zlomený nos opúšťal palubovku. Vieme, že každý jeden zápas v tejto skupine bude náročný. Pred zápasmi sme si ale povedali, že ak niekto bude chcieť zvíťaziť u nás doma, tak to bude mať veľmi ťažké. Toho sme sa držali celý víkend, boli sme nezlomní súdržní a tvrdí a preto sme dokázali súpera nie len potrápiť, ale aj poraziť. Po víkende si tak na konto pripisujeme dve veľmi cenné víťazstvá.
Tréner: Patrik Sarna
 
Odštartovala súťaž Starších žiačok! 
Sobota 9.10.2021
BK Lokomotíva Sereď – BKM Petržalka-FiveStars 69:43 (16:11, 34:19, 46:32).
Rybárová 15 (TH 4/2, 1 trojka), Rychtáriková 12, Vaculčiaková 9 (1 trojka), Lopašovská 8 (6/2), Liptáková 8 (6/2), Žigová 8 (4/2), Tóthová 4, Suchopová 2, Donayová 2, Lopez Zaťková 1 (4/1), Lehocká, Holbíková a Kalinaiová. Trestné hody družstvo 24/9, 2 trojky.
 
Po neuveriteľne dlhej dobe mohlo už konečne aj naše družstvo nastúpiť na súťažný zápas na domácej palubovke v Sokolovni, keď sme privítali skúsené družstvo z Petržalky. Vstup do zápasu bol mierne rozpačitý skoro až ustráchaný a treba povedať, že vieme hrať aj vo vyššom tempe. Hráčky Petržalky ovládli oba podkošové priestory a s fyzickou prevahou súpera sme sa trápili dlhšie ako len v úvode zápasu. Čo bolo ale dôležité z nášho pohľadu je fakt, že snaha o rýchlu hru a miestami aj agresívnu obranu sa nám vyplácala a úvodné dejstvo sme napriek súperovým 12 útočným doskokom vyhrali. Do druhého dejstva sme už vstúpili aj s trošku väčším odhodlaním pobiť sa o pozíciu v podkošovom priestore na doskoku a keď sa k tomu pridalo aj to, že sme začali ešte viac „driapať“ v obrane tak nám to prinieslo šnúru 8:0 v úvode druhej štvrtiny. Do polčasu sme teda išli so zaslúženým vedením 34:19. V polčasovej prestávke prišlo asi v našich hlavách mierne uspokojenie, keďže úvod druhého polčasu patril hráčkam Petržalky a za 45 sekúnd sme boli schopné dostať 5 bodov. Od tejto chvíle sme zobrali zápas do svojich rúk, kontrolovali priebeh zápasu, navyšovali skóre a dievčatá si zápas parádne užívali. 23 strelených bodov v poslednej štvrtine naznačuje aj náš útočný potenciál družstva. Musíme teda naďalej udržiavať tréningovú morálku a nasadenie v tréningovom procese. Na hráčkach je každým dňom vidieť zlepšenie a keď si po dobre odvedenej práci na tréningoch ešte aj môžu užiť pre ne cenné víťazstvo v zápase, je to pre oko trénera, rodiča a diváka krásny pohľad. Už sa spoločne tešíme na ďalší zápas kedy 24.10 (nedeľa) privítame ďalšieho súpera z popredných priečok na Slovensku, Starú Turú.
T.E.A.M.
Tréner: Martin Bosý
Asistent trénera: Michaela Sedláčková
 
Tretie a štvrté kolo spoločnej súťaže 1. ligy žien, Mladých žien a Junioriek!
Sobota 9.10.2021
BK Lokomotíva Sereď – Young Angels U19 Košice 39:66 (17:23, 24:41, 33:54).
Jakubčeková 8 (TH 2/2), Nagyová 8 (2 trojky), Pučíková 8 (3/1, Dudonová 5 (1 trojka), Žemlová 4 (1/0), Kartáčová 3 (1 trojka), Zrayer 3 (2/1), Scherhauferová, Lopašovská, Rychtáriková, Vaculčiaková a Liptáková. Trestné hody družstvo 8/4, 4 trojky.
 
Nedeľa 10.10.2021
BK Lokomotíva Sereď – Young Angels U23 Košice 36:81 (6:14, 17:36, 25:57).
Dudonová 10 (TH 4/2), Nagoyvá 9 (4/3), Jakubčeková 7 (8/5), Žemlová 4, Vaculčiaková 2 Pučíková 2, Scherhauferová 2, Zrayer, Kartáčová, Lopašovská a Rychtáriková. Trestné hody družstvo 18/12.
V ďalšom kole našej spoločnej súťaže s juniorkami a ženami nám žreb nadelil na domácej palubovke hádam strop mládežníckeho ženského basketbalu na Slovensku v podobe Anjelok z Košíc do 19 rokov a v nedeľu do 23 rokov. Úvody zápasov boli ale rozdielne. Dokým sme v sobotu stíhali tempo s mladšími Anjelkami tak z toho boli aj pre oko diváka pekné basketbalové momenty. No pri tak veľkej rotácii hráčok Košíc sme toto tempo nedokázali a ani nemohli udržať. V nedeľu nás už od začiatku Košice prevyšovali svojou skúsenosťou, rýchlosťou a agresivitou. Počas celého víkendu sme stratili veľké množstvo lôpt, častokrát aj zbytočne. Z tohto víkendu je veľmi potešiteľný fakt a skúsenosť, že dievčatá mohli odohrať zápasy a porovnávať sa proti niekoľkým hráčkam, ktoré sú súčasťou extraligového družstva Košíc nehovoriac o tom množstve mládežníckych reprezentantiek Slovenska, čo sa v týchto družstvách nachádza.
Tréner: Martin Bosý
Asistent trénera: Michaela Sedláčková
 
1. liga Starší žiaci U15
Nedeľa 10.10.2021
Zápas č. G9
BK Lokomotíva Sereď - BSC Bratislava 88:78 (17:14, 46:42, 77:58)
Vranovič 49 (TH 8/6, 5 trojok), Majerník 19 (3/3), Kiss 9 (6/3), Zlocha 5 (1 trojka), Hrubý 2 (4/2), Vlkovič 2, Vranka 2. Trestné hody družstvo 21/14, 6 trojok.
V prvom zápase skupiny GOLD, našich 15-ročných starších žiakov, sme privítali kvalitného súpera z Bratislavy - Petržalky. Zápas naplno splnil očakávania svojou úrovňou, predvedenou hrou družstiev i nasadením jednotlivcov. Na oboch stranách vynikli najmä reprezentanti Slovenska v tejto kategórii, ale vysoké kritéria zniesli aj ostatní hráči, či dokonca hráči druhej rotácie. V kvalitnom stretnutí mali niečo navrch, naši – domáci basketbalisti, ktorí po vyrovnanom prvom polčase, zrýchleným prechodom do protiútoku si postupne vypracovali až 20 bodový náskok. Prestriedaním v tíme mladých Seredčanov, sa otvorila súperovi šanca na skorigovanie výsledku, čo mladí Bratislavčania naplno využili a stanovili tak výsledné skóre, ktoré vystihuje dianie na ihrisku. Pochvalu si tentokrát zaslúžia všetci aktéri stretnutia, vrátane rodičov.
Už o dva týždne sa predstavíme opätovne doma, najprv v sobotu v repríze semifinále posledných majstrovstiev Slovenska, s družstvom MBA Prievidza. V nedeľu dokonca ako obhajcovia majstrovského titulu, privítame aktuálnych vicemajstrov Slovenska v tejto kategórii – družstvo MBK Žiar nad Hronom a určite sa budeme mať načo tešiť.
Tréner: Jozef Ištok
Prvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďPrvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď