Letná rekondícia 2021 – Tatranské Matliare

Letná rekondícia 2021 – Tatranské Matliare

Občania a občianske združenia     D. Rychtáriková, SZZPDaM    
        V dňoch 28. augusta – 1.septembra 2021 sa uskutočnila letná rekondícia SZZPD v Seredi. Vďaka patrí hlavne mestu Sereď, že sa vyše päťdesiat rodičov a detí dostalo do tatranskej prírody.
     Bývali sme mimo ruchu tatranských osád. Hotel Hutník v Tatranských Matliaroch vybavený bazénom a telocvičňou nám umožnil vyžitie aj v daždivom počasí. Prvý deň príchodou sme si urobili uvítací večierok. Na druhý deň sme sa rozhodli, že si dáme menšiu túru. Tentokrát sme sa rozdeli na niekoľko skupín, aby sme z Tatranskej Lomnice cez Skalnaté pleso prešli na Hrebienok a cez Starý Smokovec vláčikom späť do hotela. Na ďalši deň predpovedali dážď. Preto sme deťom objednali zážitkovú Triklandiu. Tu si prešli niekoľkými miestnosťami ,kde spoznali čo je gravitácia, v zrkadlovej miestnosti optika a iné. Po návrate sme pripravili bazár, tentokrát v telocvični. Rodičia si opäť pripravili súťažné disciplíny .Úspešne sa rozdali všetky bazárové veci. Štvrtý deň bol opäť v znamení túry. Išlo sa na Popradské pleso. Väčšinou času nám pršalo, ale to nikomu nepokazilo náladu. Premočení a šťastní sme uzavreli tohtoročnú rekondíciu večerným karnevalom. Deti si pripravili nápadité masky. Porota vyhodnotila prvé tri miesta a tým sa pobyt uzavrel. V deň odchodu sme si povedali, že o rok sa chceme stretnúť zas. Už teraz sa plánuje a teší.
 
       Vďaka patrí mestu Sereď a všetkým rodičom, ktorí sa podielali na programe a všetkým sponzorom.
Letná rekondícia 2021 – Tatranské MatliareLetná rekondícia 2021 – Tatranské MatliareLetná rekondícia 2021 – Tatranské Matliare