Vodič zo Serede so 4 promile za volantom

Vodič zo Serede so 4 promile za volantom

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Niektorí vodiči zrejme nepoznajú sebareflexiu a sú schopní sadnúť za volant v absolútnej opilosti. Podobné konanie predviedol 49 ročný Seredčan, ktorý s takmer 4 promilami alkoholu spôsobil nehodu. Našťastie sa obišla bez zranení a väčších škôd.
 
K udalosti došlo v nedeľu 3. októbra, kedy boli galatskí policajti privolaní  k nehode na čerpacej stanici v Seredi. Polícia SR uviedla, že vodič auta Renault Laguna nezvládol riadenie a vyšiel prednou časťou na chodník. Tam sa mu neuhol čierny plastový sud. Pri snahe odísť, začal s autom cúvať a narazil do stojaceho auta Opel Astra. Policajt ho podrobil dychovej skúške, ktorej výsledok dosiahol neuveriteľné 3,88 promile alkoholu.
 
Policajti ho obmedzili na osobnej slobode, ďalšiu jazdu mu zakázali a vzápätí ho eskortovali do policajnej cely. Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sudca bude o jeho vine a treste rozhodovať v tzv. superrýchlom konaní. Za jazdu v opitosti mu môže hroziť až jednoročné väzenie.
 
zdroj a foto: polícia SR
 
 
 
Vodič zo Serede so 4 promile za volantomVodič zo Serede so 4 promile za volantomVodič zo Serede so 4 promile za volantomVodič zo Serede so 4 promile za volantom