Lilien Štefaniková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe

Lilien Štefaniková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe

Šport     Iveta Tóthová    
 
V nedeľu 19. septembra sa vo Viničnom uskutočnilo 4. kolo Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe. Súťaže sa zúčastnilo aj sedem strelcov z LK Sporta Hlohovec. V celkovom poradí sa v kategórii strelcov do 14 rokov na prvom mieste umiestnila Lilien Štefaniková zo Serede, ktorá trénuje pod hlavičkou Hlohoveckého lukostreleckého klubu.
 
Predchádzajúce kolá majstrovstiev sa konali v Žiline, Liptovskom Mikuláši a v Kežmarku.  Lukostrelecký klub SPORTAcademy Hlohovec sa právom môže pýšiť úspechmi svojich reprezentantov. V každom z uvedených kôl dosahovali športovci Hlohoveckého klubu vynikajúce výsledky. Lilien Štefániková sa po súčte bodov zo všetkých štyroch kôl stala víťazkou Slovenského pohára. Ide doposiaľ o jej najväčší úspech ale rozhodne nie jediný.  Lukostreľbe sa Lilien venuje iba dva roky, no doma má už niekoľko medajlí. K tomuto druhu športu sa dostala celkom náhodne. Pôvodne milovala kone, no po úraze sa rozhodla s touto záľubou skončiť.  Jedného dňa si vyskúšala streľbu z luku a zapáčilo sa jej to.  V tom čase tréner Jozef Lelovič, zakladal nový lukostrelecký klub v Hlohovci  a bolo rozhodnuté. Keďže Lilien sa do lukostreľby zamilovala, prekážkou nie je ani niekoľko kilometrové cestovanie na tréningy. V Seredi totiž podobný športový klub nie je založený.
 
Mladá športovkyňa hovorí: "Minulý rok prišli prvé úspechy, potom nás stopla korona a nemohli sme trénovať, túto jar sme teda začínali znova s tréningami a dúfame že to situácia dovolí a budeme môcť pokračovať aj v zime. V SPORTAcademy  Hlohovec mám výborné podmienky aj kolektív. Tréner Lelovič je prísny ale bez toho by som nedosiahla také úspechy aké mám dnes."
 
Lilien teraz strieľa v kategórii dievčatá do 14 rokov na 50 metrov a od budúceho roka postupuje medzi kadetky, kde bude strieľať na 60 metrov.  Už teraz má na svojom konte niekoľko víťazstiev a ďalšie ju rozhodne ešte čakajú.  Blahoželáme a želáme veľa ďalších športových úspechov!
 
 
Lilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbeLilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbeLilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbeLilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbeLilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbeLilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe