Sereď v týždenníku Život

Sereď v týždenníku Život

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Je vždy zaujímavé ak o Seredi píšu celoslovenské média. Zvlášť ak berú naše mesto komplexne a nie iba z jednej oblasti. V poslednom vydaní týždenníka Život je časť venovaná práve nášmu mestu.
 
Redaktor Vladimír Kampf hneď na úvod spomenul nie práve najlepšiu stránku mesta. Približne 6,5 milióna ton lúženca totiž naozaj nepatrí medzi  skvosty Serede, ktorými by sme sa mohli chváliť. Článok čitateľov ďalej informoval o Múzeu holokaustu, ktoré sa v Seredi nachádza aj o kaštieli, ktorý podľa redaktora postupne vstáva z ruín.
 
Slovo v týždenníku dostal aj primátor Martin Tomčányi. Ten čitateľom vysvetlil, že nerád počúva, ak sa o Seredi hovorí ako o meste „feťákov.“  Žije tu totiž veľa dobrých a šikovných ľudí. Podľa jeho slov sa okolo nás denne deje veľa pozitívnych vecí. Primátor v článku vymenoval aj množstvo investičných a rekonštrukčných akcií, ktoré sa zásluhou šikovnému tímu ľudí okolo neho podarilo zrealizovať.
 
Redaktor Kampf sa vo svojom článku bližšie venoval aj dvom najväčším podnikom v meste: Pečivárňam a Hubertu.  Veď Horalky a šampanské robia dobré meno Seredi po celom svete. Vydarenou časťou reportáže je pasáž o manželoch Oravcových, ktorí nedávno oslávili 50. výročie sobáša. Zoznámili sa na inzerát a šťastné manželstvo im vydržalo do dnes. Výročie spečatili zlatou svadbou, ktorú úradne odobril poslanec Tomáš Karmažín. Práve on dostal v článku posledné slovo. Mimo iného povedal, že aj mladá generácia sa snaží, aby sme v Seredi žili v peknom prostredí.
 
Ak si chcete prečítať celý článok redaktora Vladimíra Kampfa, nájdete ho v najnovšom týždenníku Život č. 37.
Sereď v týždenníku ŽivotSereď v týždenníku ŽivotSereď v týždenníku Život