Pozor na falošného policajta

Pozor na falošného policajta

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Najzranitelnejšou skupinou obyvateľstva sú seniori. Kvôli svojej dôverčivosti a nepozornosti sa ľahko stávajú obeťou podvodu. A to od klasických krádeží až po rôzne prepracované "finty."  Zdá sa, že niektorým podvodníkom nechýba fantázia a dokážu vymyslieť zakaždým nové spôsoby, ako starých ľudí obrať o úspory.
 
Okresné riaditeľstvo v Galante pod vedením riaditeľa Juraja Čemana,  dáva do pozornosti opakované prípady podvodov, v ktorých sa páchateľ vydáva za falošného policajta menom JUHOS / JUHAS. Ten telefonicky seniora upozorní, že jeho peniaze na účte sú ohrozené a je potrebné ich  previesť  na iný bezpečný účet. Falošný policajt seniorovi uvedie, že mu bude volať kompetentná osoba z banky, ktorá mu zadá číslo účtu, na ktorý má senior bezodkladne previesť peniaze.
 
Polícia upozorňuje, že sa jedná o ďalší zo spôsobov, ktorým chcú podvodníci pripraviť staršie osoby o nemalé úspory. Telefonujú zvyčajne z utajeného čísla alebo z čisla s predvoľbou Českej republiky.
 
Preto prosíme, buďte opatrní.  Dôkladne si preverte s kým telefonujete. Cudzím ľuďom neotvárajte dvere. Ak máte pochybnosti okamžite kontaktujte svoju rodinu alebo políciu na č. 158.  Mladší by mali poučiť  svojich starších rodinných príslušníkov a informovať ich o rôznych spôsoboch podvodu.
Pozor na falošného policajta