SBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobody

SBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobody

Šport     Iveta Tóthová    
 
Slovenská basketbalová asociácia aj tento rok pripravila SBA 3x3 Tour 2021. V ôsmich regionálnych kolách sa bojovalo v kategóriách MUŽI, ŽENY, U18 CHLAPCI, U18 DIEVČATÁ. Posledné regionálne kolo SBA 3×3 sa uskutočnilo v Seredi. Už tradične skvelá organizácia predznamenala kvalitné podujatie. 
 
Námestie slobody sa počas dvoch dní premenilo na 3x3 basketbalovú arénu. V piatok 20. augusta patrili kurty deťom, ktoré súťažili v KIDS CUP 2021 v kategóriách U11, U13 a U15. V sobotu 21. augusta odohrali zápasy už samotné súťažné tímy. Celkom sa zaregistrovalo 35 družstiev v troch kategóriách, ktorí na troch kurtoch odohrali 69 zápasov. V mužskej kategórii sa do turnaja zapojilo okrem slovenských tímov aj reprezentačné družstvo z Česka a taktiež tradičný zahraničný účastník z Rakúska.
 
Marek Adamčík nám k zápasom povedal: „Družstvá mali v Seredi šancu zabojovať o posledné body, aby sa mohli predstaviť vo veľkom finále, ktoré sa uskutoční v bratislavskej Eurovea. Celkový víťaz postupuje potom na prestížne podujatie svetovej série EURO TOUR.  Víťazi v Seredi v mužskej kategórii boli odmení finančnou hotovosťou vo výške 500, 300 a  200 eur, v ženskej kategórii získali výherkyne odmenu 200, 100 a 50 eur a juniorská kategória obdržala poukážky na nákup športového oblečenia.“
 
V Seredi si spomedzi 22 tímov v mužskej Elite kategórii celkové prvenstvo vybojoval tím MFRS Slovakia. Druhé  miesto obsadil tím Bojnice Meferes a na tretej priečke sa umiestnili hráči Prague. V ženskej kategórii sa predstavilo 5 tímov, ktoré odohrali zápasy systémom každý s každým. Z celkového prvenstva sa tešili hráčky z družstva Omšové víno, druhé miesto obsadili Seredanky a tretia priečka patrila Bubiškám. V kategórii chlapcov do 18 rokov sa predstavilo osem tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín, z ktorých dva top tímy postúpili do vyraďovacích súbojov a do bojov o celkové prvenstvo. Víťazstvo si odniesol tím Fajnovka, druhé miesto patrilo tímu Dzarulovci a tretie hráčom z Rim Protectors.
 
Organizátori na záver dodávajú: „Veľká vďaka patrí mestu Sereď, kde sme sa opäť my ako organizátori, ale aj hráči, cítili príjemne a sme veľmi radi, že aj diváci vytvorili skvelú atmosféru. Vidíme sa o rok priatelia."  Do Bratislavy sa na finále SBA 3x3 Tour v mužskej kategórii prebojovalo celkom 16 tímov a vo zvyšných kategóriách po 6 tímov. Všetci postúpili na základe dlhodobého poradia v tabuľke. Finále v bratislavskej Eurovea bude zároveň turnajom na úrovni QUEST a uskutoční sa už túto sobotu 28. augusta 2021.
SBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobodySBA 3x3 Tour basketbal na Námestí slobody