Rybári vyčistili brehy v okolí vodných revírov

Rybári vyčistili brehy v okolí vodných revírov

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    
 
Členovia Slovenského rybárskeho zväzu v Seredi sa už roky príkladne starajú o svoje revíry. Nie raz sme informovali verejnosť o ich aktivitách. Okrem zarybnenia vodných plôch, výlovu, úprav terénu či prikrmovaniu pravidelne čistia aj okolitú prírodu. Jedna z plánovaných brigád sa uskutočnila poslednú júlovú sobotu.  Cieľom bolo vyzbierať rôzny odpad, ktorý tam počas svojich výletov a vychádzok zanechávajú nezodpovední návštevníci. Skupinka dobrovoľníkov vyčistila brehy vodných plôch v Hornom Čepeni, Dolnej Stredy ale aj šintavskú stranu Váhu od diaľničného mosta cez bagrovisko. Vyzbierať  sa podarilo 2 veľkoobjemové kontajnery odpadkov. Keďže sa medzi odpadom nachádzal aj nebezpečný azbest, ten musela zlikvidovať špecializoaná firma.
 
Výbor SRZ MsO Sereď  plánoval brigádu vo väčšom počte dobrovoľníkov, no záujem bol minimálny: "Mrzí nás pasivita našich členov, ktorí vo veľkej miere túto dôležitú akciu odignorovali. O to viac ale ĎAKUJEME všetkým tým, ktorí si našli čas a pomohli nám vyčistiť brehy našich vôd a tým spríjemnili pobyt v prírode nám všetkým."
 
 
 
 
Rybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírovRybári vyčistili brehy v okolí vodných revírov