RADOŠINCI už 11. augusta v Seredskom amfiku

Kultúra a divadlo     Dom kultúry    
Nová divadelná hra od Radošincov o Pánovi Stromovi ideálna do prírodeho amfiteátra, ktorá mala premiéru v júni 2021 
 
11. august 2021 o 20.30 hod.
Mestský amfiteáter Sereď
Predaj vstupeniek v pokladni kina NOVA - 19,-€
 
„Príbeh o živej drevine“ – taký podtitul dal Stanislav Štepka nevšednému javiskovému dramatickému rozprávaniu o človeku a prírode v poetickej komédii Pán Strom. Totiž na scéne divákom farbisto porozpráva svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh – inak na prvý pohľad mlčanlivý storočný strom – buk. Pútavo pohovorí o všetkom všednom aj nevšednom, veselom i smutnom, poetickom i tragickom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním.
 
Rozhovorí sa nielen strom a ľudia naokolo (dedinská rodina, hasiči, poľovníci, samovrah, židovské dievča atď.), ale aj lastovičky, lykožrúty, jelene, ďatle, sova, líška, jazvec, sláviky, vlk, zajac atď.), slovom všetko nadmieru živé. A hádam každý, kto chce podať svoju správu o pestrom, mnohorakom, ale aj inteligentom a nevyspytateľnom živote v lese.
 
Zároveň s príťažlivým životným príbehom stromu a lesa nepriamo sledujeme aj storočné pestré udalosti ľudí a spoločnosti a prichádzame či nepriamo dospejeme k poznaniu, že stromy, príroda, flóra a fauna tvoria humanitnú jednotu a žijú s ľuďmi v neoddeliteľnom spoločenstve, v ktorom sa musíme naučiť spolu žiť a navzájom sa rešpektovať.
Nevšedná, poetická hra Stanislava Štepku ponúka veľa nečakaných a prekvapujúcich humorných situácií a nepriamo aj smeruje k morálnemu apelu.
 
 
Režisérom hry Pán Strom je Ondrej Spišák, autorom hudby je Juraj Haško, kostýmová výtvarníčka je Katarína Hollá, výtvarník scény je František Lipták.
Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Viktória Valúchová alebo Petra Gavláková, Bronislava Kováčiková alebo Martina Slobodová, Mojmír Caban alebo Jozef Adamčík, Samuel Spišák alebo Peter Ondrejička, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček.
 
Vstupenky zakúpite v predpredaji v kine NOVA (utorok-piatok 15:00-20:00, sobota-nedeľa od 16:00-21:00) alebo na webe domu kultúry https://www.amfiteater.sered.sk/klient-223/kino-109/stranka-2568/film-451746.
 
Upozorňujeme záujemcov, že v prípade nezáujmu divákov v predpredaji bude podujatie zrušené, preto ak máte záujem o podujatie treba si vstupenky kúpiť v PREDPREDAJI !!
V prípade zrušenia predstavenia vstupné vraciame online inhneď po dátume predstavenia a v pokladni kina v nasledujúcich týždňoch, bez akýchkoĺvek poplatkov.