Vážna dopravná nehoda na svetelnej križovatke

Vážna dopravná nehoda na svetelnej križovatke

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Dopravní policajti z Galanty boli včera privolaní k nehode osobného auta a chodca. Podľa KR PZ Trnava 
prijali krátko po 21.00 h policajti oznámenie o zrazenej osobe na ulici M. R. Štefánika v Seredi. 24 ročný muž prechádzal cez osvetlený priechod pre chodcov. V čase, keď bol v strede cesty, do neho bez brzdenia narazilo auto Chevrolet Aveo. Za volantom sedela len 19 ročná miestna žena. Náraz bol taký silný, že muž preletel cez auto a skončil na zemi v bezvedomí, s vážnymi poraneniami hlavy. Privolaná RZP ho po prvotnom ošetrení urýchlene previezla do trnavskej nemocnice. Dychová skúška alkohol u mladej vodičky nepotvrdila. Prítomnosť alkoholu u chodca bude zisťovaná z jeho krvi. Policajti na mieste žene zadržali vodičský preukaz. 
Podľa KR PZ TT polícia  začala vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy na zdraví. Na zistení okolností a presnej príčiny nehody policajti intenzívne pracujú. 
 
Polícia apeluje najmä na mladých a neskúsených vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti  a šoférovaniu venovali plnú pozornosť. Zvýšiť opatrnosť a spomaliť je potrebné najmä v blízkosti priechodov pre chodcov. Kamaráti, mobil, všetko počká. Stačí totiž okamih a výčitky svedomia nezmiznú do konca života.
Vážna dopravná nehoda na svetelnej križovatkeVážna dopravná nehoda na svetelnej križovatkeVážna dopravná nehoda na svetelnej križovatkeVážna dopravná nehoda na svetelnej križovatkeVážna dopravná nehoda na svetelnej križovatkeVážna dopravná nehoda na svetelnej križovatkeVážna dopravná nehoda na svetelnej križovatke