Seredskí hasiči zasahovali pri požiari vozidla. Vodič ďakuje záchranným zložkám

Seredskí hasiči zasahovali pri požiari vozidla. Vodič ďakuje záchranným zložkám

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Na operačné stredisko bolo dňa 18. júla 2021 pred 15-tou hodinou prijaté oznámenie o požiari osobného motorového vozidla na rýchlostnej ceste R1 na 15 km. Podľa KR HaZZ Trnava boli k miestu udalosti vyslané dva kusy hasičskej techniky so siedmimi príslušníkmi z hasičskej stanice v Seredi. Po vykonanom prieskume bolo zistené, že vozidlo bolo už celé zachvátené plameňmi a nik sa v ňom už nenachádza. Podľa hasičov boli na lokalizáciu a likvidáciu požiaru automobilu použité dva vysokotlakové prúdy z hasičskej cisterny. Cestujúcim vo vozidle bola poskytnutá prvá predlekárska pomoc. Pri udalosti neprišlo k zraneniu. Predbežná škoda, ktorá vznikla majiteľovi osobného motorového vozidla bola určená na sumu 3 000€. Požiar vznikol v dôsledku prevádzkovo-technickej poruchy.
 
Vodič zhoreného auta Jakub Pohle uverejnil verejné poďakovanie záchrannným zložkám, odťahovke ako aj osádke ďalšieho vozidla, ktorá v núdzi pomohla.  “Práve som sa znovu narodil, aj s najlepším kamošom a kamoškou. Po ceste z kamarátovej svadby, na ktorej sme hrali, nám začalo na diaľnici horieť auto. Chcem sa zo srdca poďakovať hasičom, ktorí prišli takmer okamžite a z fleku hasili – úplní profíci a policajtom, ktorí boli maximálne profesionálni a milí, pomohli s čím vedeli, kým ja som bol vyklepaný jak babkine rezne, odťahovákovi, čo bol maximálne ústretový, chlapom z NDS, čo upratovali bordel a typkom zo ZH, čo hneď zastavili, začali pomáhať a zobrali nás do ZH.
Keby sme zastavili o 30 sekúnd neskôr, asi by som už tento status nepísal. So stay safe a vy, čo pijete s mierou, pripite si dnes s tou mierou na moje zdravie a zdravie mojich priateľov a na zdravie všetkých, čo mi dnes pomohli. ĎAKUJEM .”
Seredskí hasiči zasahovali pri požiari vozidla. Vodič ďakuje záchranným zložkámSeredskí hasiči zasahovali pri požiari vozidla. Vodič ďakuje záchranným zložkámSeredskí hasiči zasahovali pri požiari vozidla. Vodič ďakuje záchranným zložkám