„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“

„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V piatok 26. júna 2021 sa pamätník PTS V Seredi stal jednou zo zastávok motocyklovej kolóny jazdiacej pod názvom Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov.
 
Motocyklová jazda je organizovaná každý rok pod záštitou občianskeho združenia DESPATCH RIDERS LE MC SLOVAK REPUBLIC.  Ide o vojenský motocyklový klub, ktorého členmi sú príslušníci ozbrojených a záchranných zborov ako policajti, vojaci, hasiči a všetci tí, ktorí v profesijnom živote nosili uniformu a vyžadovali dodržiavanie zákonov. Klub bol založený v roku 2009 a myšlienka založenia bola inšpirovaná motospojkou, teda  jazdcom, ktorý v minulosti spájal prostredníctvom doručovania správ jednotky.

Ako jeden z účastníkov podujatia bol bývalý náčelník Generálneho štábu OS SR a 1. viceprezident Zväzu vojakov SR genpor. v. v.  Peter Vojtek, ktorý povedal:  „Motocyklová jazda pod názvom Ride for the forgotten heroes sa koná každý rok a je venovaná na počesť ľudí, ktorí zahynuli alebo utrpeli zranenie počas výkonu služby.  Ide o tradíciu, ktorá sa koná vždy na konci júna. Nechodíme po hradoch a zámkoch ale po vojenských pamätníkoch a pietnych miestach. Pri tejto príležitosti sme navštívili aj Sereď, keďže sa tu nachádza pamätník venovaný ženistom.“
 
Stretnutia sa zúčastnili aj členovia Zväzu vojakov SR zo Serede. Predseda klubu Ondrej Urban odovzdal genpor. v. v.  Petrovi Vojtekovi pamätnú medailu. Po položení pietneho venca sa účastníci jazdy presunuli  do Oldtimer múzea, kde si na záver prezreli  historické vozidlá a motocykle.
„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“„Ride for the forgotten heroes – Jazda pre zabudnutých hrdinov“