Zrekonštruovaný chodník na Cukrovarskej ulici

Zrekonštruovaný chodník na Cukrovarskej ulici

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
V uplynulých týždňoch prešiel chodník na Cukrovarskej ulici plánovanou rekonštrukciou. Starý asfaltový povrch bol odstránený a nahradený novou betónovou dlažbou o rozmeroch 20 x10 cm a hrúbkou 6 cm. Z dôvodu bezpečnosti občanov bol chodník v časti parkoviska upravený na šírku 2m a komunikácia bola asfaltobetónom dopojená do vozovky. Na parkovisku bolo nanovo vyznačené vodorovné dopravné značenie so šikmým státím. Ako je už v meste samozrejmosťou pri priechodoch pre chodcov sú chodníky bezbariérové. Práce na rekonštrukcii súbežne vykonávali dve firmy, ktoré vyšli víťazne v verejného obstarávania:  Današ s.r.o. z Veľkého Zálužia a  ŠuranM s.r.o. z Galanty.
 
Zmenu spojenú s modernizáciou ulice pocíti aj cestujúca verejnosť. Starý autobusový prístrešok pri zastávke MHD bol odstránený a radnica na jeho miesto osadí nový moderný typ s dĺžkou 5 m. Oddelenie životného prostredia plánuje pri prístrešku vysadiť zeleň, ktorá nielen spríjemni cestujúcim čakanie na spoj ale časom poskytne aj príjemný tieň. V najbližšej dobe sa mesto zameria na revitalizáciu priestoru na opačnej strane ulice, pred obchodným a administratívnym komplexom budov. Už teraz môžeme prezradiť, že pôjde o príjemnú zmenu.
 
 
 
 
Vynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej uliciVynovený chodník na Cukrovarskej ulici